Społeczne

Nowe drzewko w Parku Przyjaźni

2020-09-29 19:30:00 A. Tomaszewska

Park Przyjaźni wzbogacił się o kolejne drzewo. Jest to kasztanowiec czerwony, który został dzisiaj zasadzony na prośbę stowarzyszenia Kulturbrücke Hamm-Kalisz. Obostrzenia związane z koronawirusem uniemożliwiły niemieckim partnerom przyjazd i osobiste zasadzenie drzewa.

M. Bartnik - Urząd Miasta Kalisza
M. Bartnik - Urząd Miasta Kalisza

Drzewko jest prezentem-niespodzianką dla Wolfganga Komo, od 15 lat skarbnika stowarzyszenia i wieloletniego organizatora wymiany szkolnej między I Liceum Ogólnokształcącym im. A. Asnyka i Gymnasium Hammonense, od 2016 roku Honorowego Przyjaciela Kalisza. Drzewko rośnie na terenie za placem zabaw. Stowarzyszenie Kulturbrücke Hamm-Kalisz pokryło koszty zakupu i posadzenia drzewka oraz pamiątkowej tabliczki.

Podczas sadzenia w Parku Przyjaźni była obecna dyrektor „Asnyka” Urszula Janczar, Agnieszka Iwanow-Maruda, nauczycielka języka niemieckiego, koordynująca wymianę od samego początku oraz grupa młodzieży.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ