Nowa twarz Anny Jagiellonki

2012-06-23 08:00:00 Dariusz Natkowski

Z inicjatywy wychowanków i absolwentów rocznika maturalnego z 1972 r. III Liceum Ogólnokształcącego im. Anny Jagiellonki w Kaliszu zostało ufundowane nowe gipsowe popiersie pierwszej Patronki szkoły. Przy okazji grono kilkudziesięciu absolwentów spotkało się w pięknym gmachu szkoły przy ul. Kościuszki w Kaliszu by z okazji 40. rocznicy zdania matury odnowić i wzmocnić przyjaźnie szkolne.

D. Natkowski
D. Natkowski
Na uroczystość, która odbyła się 16 czerwca przybyli niedawni jeszcze profesorowie: prof. Eugenia Pastuszek - dyrektor szkoły w latach 1969-1983, wychowawcy i nauczyciele prof.prof. Janina Piotrowska, Maria Kozłowska, Teresa Goździelewska, Roman Kłossowski. Gospodarzem uroczystości była obecna pani dyrektor szkoły, "Jagiellonka" dr Elżbieta Steczek-Czerniawska.
Obecni byli także naczelnik wydziału oświaty UM w Kaliszu Mariusz Witczak, oraz przewodnicząca Stowarzyszenia Wychowanków i Absolwentów przy III L.O. kol. Anna Utecht, też oczywiście "Jagiellonowie". Pomysłodawcy mają nadzieje, iż ich inicjatywa powołania społecznego komitetu budowy popiersia tym razem z brązu spotka się z szerokim poparciem tak ze strony absolwentów i wychowanków III Liceum, jak i instytucji miejskich, samorządowych, oświatowych i kulturalnych, czyli tych wszystkich, którym zależy aby Anna Jagiellonka na stale znalazła się w pejzażu szkoły, a nazwa szkoły została oficjalne rozszerzona o dopisek "dawniej Anny Jagiellonki".
Spotkanie po 40 latach stało się także okazją do podziwiania panoramy miasta z wieży ratuszowej, wieczoru towarzyskiego, jak i zadumy nad grobami zmarłych nauczycieli oraz koleżanek i kolegów czego wyrazem była m.in. poświęcona ich pamięci msza święta odprawiona dnia 17 czerwca 2012 r. przez ks. Jerzego Seremaka (IV E).
W połowie przyszłego roku obecni na uroczystościach wychowankowie obiecali sobie spotkać się ponownie na okrągłej 60 rocznicy urodzin pn. "Dziś są moje urodziny".

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować