Edukacja

Nowa Kia dla Zespołu Szkół Samochodowych

2021-12-06 17:30:00 UM Kalisz/Magdalena Furmaniak

W ramach umowy partnerskiej, w towarzystwie wiceprezydenta Grzegorza Kulawinka, prezes salonu KIA Nowicki oficjalnie przekazał dziś samochód marki KIA Zespołowi Szkół Samochodowych w Kaliszu. Wypożyczone auto będzie służyło uczniom w praktycznym kształceniu.

fot. Kancelaria Prezydenta Miasta
fot. Kancelaria Prezydenta Miasta

- Oprócz tego, że uczniowie będą mogli przygotowywać się do zawodu mechanika i elektromechanika w salonie KIA, mają teraz możliwość doskonalenia swoich umiejętności na przekazanym dla szkoły pojeździe. Za zgodą prezesa salonu Kia - Ryszarda Nowickiego, samochód będzie wymieniany na nowszy model mniej więcej co dwa lata, by korzystać z najnowocześniejszych technologii - powiedział Tomasz Stępniak, dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych.

Kia Picanto to model auta osobowego, który otrzymała na wypożyczenie szkoła. Uczniowie będą mieli za zadanie naprawiać specjalnie zepsute części samochodu, by przygotowywać się do swoich zawodów.

- Myślę, że taka współpraca jest niezwykle ważna, by uczniowie mogli zdobywać wiedzę praktyczną z zakresu motoryzacji. Cieszę się, że Zespół Szkół Samochodowych może dzięki temu zyskiwać nowe doświadczenia - mówił wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ