Społeczne

Nowa karetka dla Zespołu Ratownictwa Medycznego przy kaliskim szpitalu

2021-09-07 16:30:00 red

Zespołu Ratownictwa Medycznego zyskał nową karetkę. Ambulans został dofinansowany w ramach projektu, którego celem jest wsparcie Szpitala w związku z realizacją działań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz innych chorób zakaźnych.

fot. fb/Szpital Kalisz
fot. fb/Szpital Kalisz

Nowy pojazd przekazany został Zespołowi Ratownictwa Medycznego, stacjonującemu w Brzezinach. Karetka zastąpiła najbardziej wysłużony samochód i już służy lokalnej społeczności. - Na wyposażenie ambulansu składają się m.in. nosze główne wraz z transporterem, krzesełko transportowe z systemem płozowym, pompa infuzyjna, ssak elektryczny, oraz respirator. Całkowita wartość ambulansu to 500 000 zł - w całości sfinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – informuje Szpital w Kaliszu na swoim profilu facebookowym.

Jak zapowiada szpital to nie koniec dobrych informacji - Następne trzy nowe karetki typu C dotrą do Szpitala w Kaliszu do 15 listopada tego roku. Będą zakupione dzięki dotacji z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Ambulanse będą realizowały świadczenia z zakresu Zespołów Ratownictwa Medycznego. Podpisana umowa z dostawcą opiewa na kwotę 1 800 000 zł. Dotacja to 1 787 320 zł, a środki własne - 12 680 zł.

Ambulanse mają być wyposażone m.in. w nosze główne wraz z transporterem, krzesełko transportowe z systemem płozowym, pompę infuzyjną i przenośną, ssak elektryczny i przenośny, respiratory oraz przenośne radiotelefony. Karetki będą stacjonować w Kaliszu, Stawiszynie i Liskowie.

Wraz z nowymi pojazdami kaliski szpital wymienił praktycznie cały tabor karetek transportowych SOR i karetek dla ZRM w przeciągu dwóch ostatnich lat.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ