Nocne wędkowanie Koła PZW WSK Kalisz [zdjęcia]

2020-06-28 14:30:00 red. za PZW WSK Kalisz

W dniach 26-27.06.2020 r. odbyły się kolejne w tym roku zawody z terminarza na 2020 r. Koła PZW przy WSK Kalisz. 

fot. PZW WSK Kalisz
fot. PZW WSK Kalisz

Miejscem zawodów był Murowaniec. Tym razem uczestnicy spotkali się na Nocnym Wędkowaniu. Na zawodach o godz. 18.00 stawiło się 34 drużyny dwuosobowe. Jak to już w tym czasie jest obowiązkiem rozpoczęło się od wypełnieni aankiet epidemiologicznych, obowiązkowych maseczek na rozpoczęciu i zakończeniu zmagań, dezynfekcja rąk.

Rozpoczęło się od powitania przez prezesa koła przybyłych, przedstawienia przez sędziego głównego zawodów regulaminu zawodów, losowania stanowisk i wyjazd drużyn na stanowiska. O godz. 20.00 po syrenie rozpoczęto rywalizację. Pogoda tego dnia nie rozpieszczała, w nocy kilkukrotnie padał deszcz by rano powitać wszystkich przepięknym słońcem.

Godz. 8.00, nowy dzień i oczekiwanie na stanowiskach, na sędziów z wagą. Nikt chyba nie przypuszczał, że zbiornik Murowaniec ma tyle ryb i to różnych gatunków. Na wadze dominował leszcz, płoć ale też złowiono karpia, bolenia, węgorz, karasia złotego, jesiotra. Na wagę trafiło ponad sto kilogramów ryb. Po zważeniu, zapisaniu wyników i wypuszczeniu ryb do wody, każda z drużyn udała się na stanicę koła na podsumowanie. Na wszystkich czekało poranne śniadanie.

Uczestnicy na podium zostali nagrodzeni pucharami, a do piątego miejsca upominkami, dodatkowo koło PZW przy WSK Kalisz ufundowało upominek za złowioną najcięższą rybę zawodów.

I miejsce-Murawski Waldemar/Murawski Paweł
22445 g

II miejsce-Żurawlew Adam/Dąbrowski Wojciech. - 199090 g

III miejsce-Felczerek Krystian/Rutkowski Damian-- 17265 g

IV miejsce-Grajek Marek/Przybyła Winicjusz-11295 g

V miejsce-Ole Marcin/Skrzypek Adrian-10110 g

Najcięższa ryba zawodów - boleń 1640 g - Piotr Janaszczyk

Zawody zorganizwoali:  Przemysław Górka, Mirosław Musielak, Kuś Wojciech, Zbigniew Trębaczkiewicz, Sławomir Frankowski, Sebastian Kalinowski, Piotr Janaszczyk, Radosław Janaszczyk, Martin Górka. 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ