Społeczne

Noc Zawodowców - wielkie wydarzenie w sieci już 2 października

2020-09-12 15:30:00 CWRKDiZ

Tajniki wielu zawodów, jak połączyć wymarzony zawód z pasją, gry, konkursy, zabawy, rozmowy, prezentacja pracowni, warsztatów, ale też webinaria i czaty z doradcami i pracodawcami – to wszystko oraz wiele innych atrakcji będzie miało miejsce podczas 3. Edycji Nocy Zawodowców 2020 pn. „Wielkopolska w sieci zawodów”.

CWRKDiZ
CWRKDiZ

Wielkie wydarzenie organizowane specjalnie dla młodzieży i dorosłych już 2-go października od godziny 17:00.

Dołącz do wydarzenia i bądź na bieżąco >>> https://www.facebook.com/events/334515411081108/

Tegoroczna edycja Nocy Zawodowców, która od lat cieszy się popularnością wśród uczniów, rodziców, doradców zawodowych, nauczycieli, odbędzie się całkowicie ONLINE. Nie od dziś wiadomo, że Internet jest jednym z ulubionych miejsc młodych ludzi. To tam uczą się, grają, planują strategię, ale też rozmawiają i spędzają czas.

Dlatego w tym roku organizator wydarzenia - Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu, postanowił wybrać właśnie to miejsce na spotkanie z młodymi ludźmi i w bardzo innowacyjny sposób podpowiedzieć im jaki zawód wybrać i jak połączyć go z pasją.

Atrakcją Nocy Zawodowców 2020 jest fakt, że zostanie ona poprowadzona przez youtubera Wojtka Kaczmarczyka, prowadzącego kanał „Do Roboty”, modela, aktora i vlogera (https://www.youtube.com/channel/UCF5Ug3YNz41qauWNMacdLgw)

To Wojtek przeprowadzi uczestników wydarzenia przez świat zawodów. To właśnie tego dnia w sieci odbędzie się też premiera odcinka specjalnego „Do Roboty”, który wcześniej zostanie nagrany w Kaliszu. W tej części zaprezentowany będzie zawód związany z budową i strojeniem fortepianów i pianin. Znany youtuber opowie również o plusach i minusach pracy w poszczególnych zawodach, a swoich sił próbował już w 100. Doradzi też uczestnikom w jaki sposób budować swój dobry wizerunek w sieci.

Ponadto w tegorocznej odsłonie Nocy Zawodowców wezmą udział rzemieślnicy i pracodawcy z subregionu kaliskiego, którzy opowiedzą o tajnikach wykonywanych zawodów oraz zaprezentują widzom swoje pracownie i warsztaty – często na co dzień niedostępne.

Będzie też możliwość spotkania online z doradcami zawodowymi Centrum Wsparcia Rzemiosła i Kształcenia dualnego w Kaliszu, którzy doradzą jak efektywnie szukać pracy.

Dobra wiadomość dla szkół, które zgłoszą swoich uczestników - udział w wydarzeniu pozwoli na realizację podstawy programowej w zakresie doradztwa zawodowego w wymiarze ponad 3 godzin lekcyjnych. Uczniowie nie tylko będą mogli wziąć udział w przygotowanych dla nich grach o zawodach i specyfice pracy w różnych branżach, ale na czacie będą mogli na bieżąco zadawać pytania pracodawcom.

Dodatkowe atrakcje Nocy Zawodowców:

  1.  

NAGRODY (plecaki, smartwach'e, głośniki bluethooh, powebanki, śpiwory, gadżety od sponsorów, ale też i mniejsze niespodzianki) będą do „zgarnięcia” na trzy sposoby:

  •  

ZAWODOWE ROZDANIE dla wszystkich uczestników - to 10 serii pytań w trakcie trwania całego wydarzenia, w których nagrodzimy 10 pierwszych prawidłowych odpowiedzi na czacie !!! ..... czyli czeka na Was w sumie 100 upominków!

  •  

ZAWODOWY EXPRESS - gra drużynowa dla uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych, którzy wezmą udział w przygotowanym wcześniej QUIZIE z pytaniami związanymi z Nocą Zawodowców 2020 - 30 pierwszych drużyn, które odpowiedzą prawidłowo na pytania, wygra nagrody .... czyli 150 nagród do rozdania!

  •  

ZAWODOWY LOS - spośród wszystkich uczestników wydarzenia rozlosujemy 10 nagród specjalnych.

  1.  

Pierwszych 20 szkół, które zgłoszą minimum 2 drużyny do udziału w wydarzeniu, otrzyma od „pakiet szkolny”, na który składać się będą materiały biurowe i papiernicze dla szkoły.

  1.  

Nauczyciele, wychowawcy, pedagodzy, doradcy zawodowi oraz Rodzice/Opiekunowie uczniów Państwa szkoły mogą w ramach aktywności towarzyszących Nocy Zawodowców wziąć udział w bezpłatnych webinarach:

godz. 17.30 – 18.45

WEBINAR: Planowanie drogą do sukcesu - rzecz o zarządzaniu sobą w czasie

PRELEGENT: dr Joanna Kozielska (Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu, Wydział Studiów Edukacyjnych)

godz. 18.45 – 19.00

WEBINAR z zakresu różnic pokoleniowych: Jak jeszcze lepiej zrozumieć własne dziecko?

PRELEGENT: Anna Stokowska (Fundacja Katalyst Education, Mapa Karier)

  1.  

CZAT Z PRACODAWCAMI

Możecie również Państwo połączyć się na czacie bezpośrednio z pracodawcami, którzy będą do Państwa dyspozycji przez 1,5 godziny między 17:30 a 19.00.

 

FORMULARZ REJESTRACYJNY dla uczestników znajduje się pod linkiem >>>http://bit.ly/NOC-ZAWODOWCOW-2020-rejestracja (na adresy mailowe pozostawione w formularzu zostaną wysłane linki do poszczególnych aktywności)

REGULAMIN wydarzenia znajduje się pod linkiem >>>http://www.cwrkdiz.kalisz.pl/Images/Regulamin_wydarzenia_NOC_ZAWODOWCW_2020_-_edycja_30.pdf

RAMOWY PROGRAM wydarzenia >>>https://noczawodowcow.pl/subregion_kalisz/

Celami inicjatywy są: popularyzacja kształcenia dualnego i zawodowego, pogłębianie wiedzy na temat różnych zawodów, a także rozwijanie kreatywności i umiejętności logicznego myślenia.

NOC ZAWODOWCÓW – edycja 3.0 została objęta Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego – Marka Woźniaka oraz patronatem medialnym lokalnych mediów.

Wydarzenie jest współorganizowane przez Izbę Rzemieślniczą w Kaliszu, a Partnerami tej inicjatywy zostały w tym roku Starostwa Powiatowe z Jarocina, Ostrowa Wlkp., Ostrzeszowa oraz Pleszewa, a także Cechy Rzemiosł Różnych z Jarocina i Ostrowa Wlkp., Cech Rzemiosł Budowlanych i Różnych z Kalisza oraz Związek Rzemieślników Cechowych z Kalisza.

Koordynator akcji: Małgorzata Mikołajczyk, tel. +48 572-934-820, e-mail: m.mikolajczyk@cwrkdiz.kalisz.pl, Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ