Edukacja

Noc Zawodowców 2021 - „hybrydowo – zawodowo”

2021-09-19 10:00:00 red za CWRKDiZ

Wielkimi krokami zbliża się czwarta edycja Nocy Zawodowców - wydarzenia, którego celem jest popularyzacja wśród młodzieży kształcenia dualnego i zawodowego oraz pogłębianie wiedzy na temat zawodów. Tegorocznej edycji przyświeca hasło „hybrydowo – zawodowo”, stąd działania będą realizowane zarówno stacjonarnie, jak i w sieci online.

fot. CWRKDiZ
fot. CWRKDiZ

W ramach Nocy Zawodowców 2021 uczniowie klas 7 i 8 szkół podstawowych z terenu powiatów: m. Kalisz i p. kaliskiego, p. pleszewskiego, p. jarocińskiego oraz p. ostrzeszowskiego wezmą udział w Grze Zespołowej „Zawodowy Express”, która odbędzie się pomiędzy 22 a 28 września br. – Szczegóły (regulamin gry) i zapisy drużyn znajdziecie pod linkiem: https://tiny.pl/9g5kl

W ramach Gry uczniowie zapoznają się ze specyfiką pracy w konkretnych zawodach w siedzibie Pracodawców, wezmą udział w zajęciach online z zakresu doradztwa zawodowego oraz spróbują swoich sił w Quizie Zawodoznawczym online z zakresu „ginących zawodów”.

Drużyny do zabawy mogą zgłaszać nauczyciele, wychowawcy, pedagodzy, doradcy zawodowi, czy rodzice/opiekunowie do piątku 17 września 2021 roku.

ZGŁOŚ UDZIAŁ DRUŻYNY JUŻ DZIŚ >>> https://tiny.pl/9g5kl

REGULAMIN WYDARZENIA >>> https://tiny.pl/9tl4r

Finał tegorocznej Nocy Zawodowców odbędzie się w piątek - 1 października w Szkolnej Hali Sportowej „Olimpia” w Kaliszu przy ul. Rzemieślniczej 6.

Na specjalnie przygotowanym evencie poznamy zwycięskie Drużyny tegorocznej edycji Nocy Zawodowców, a na uczestników czekać będzie moc atrakcji, pokazy zawodowców oraz koncert grupy hip-hopowej.

Spotkanie 1 października będzie nie tylko dla drużyn, ale także dla wszystkich chętnych, którzy chcą poznać świat zawodów i przy okazji dobrze się bawić.

Organizatorem wydarzenia jest Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu.

Współorganizatorem wydarzenia jest Izba Rzemieślnicza w Kaliszu. Partnerami w realizacji wydarzenia są:

 1. Cech Rzemiosł Budowlanych i Różnych Małej i Średniej Przedsiębiorczości Związek Pracodawców
  w Kaliszu;

 2. Związek Rzemieślników Cechowych w Kaliszu;

 3. Cech Rzemiosł Różnych w Jarocinie;

 4. Cech Rzemiosł Różnych Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Pleszewie;

 5. Cech Rzemiosł Różnych w Grabowie nad Prosną;

 6. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kaliszu

 7. Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Kaliszu

 8. Wielkopolski Klaster Lotniczy

 9. Leroy Merlin

 

NOC ZAWODOWCÓW – edycja 4.0 została objęta Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego – Marka Woźniaka.

Więcej informacji: www.facebook.com/cwrkdiz.kalisz

lub u koordynatora akcji ze strony CWRKDiZ w Kaliszu – pani Małgorzaty Mikołajczyk, tel. 62 742 44 58, m.mikolajczyk@cwrkdiz.kalisz.pl.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ