Sport

Nina Abramović dołączy do Energa Szczypiorno Kalisz!

2024-07-10 12:00:00 Biuro prasowe AWS Energa Szczypiorno Kalisz

Pochodząca z Czarnogóry doświadczona bramkarka Nina Abramović od sezonu 2024/25 będzie reprezentowała barwy Energa Szczypiorno Kalisz.

Biuro prasowe AWS Energa Szczypiorno Kalisz
Biuro prasowe AWS Energa Szczypiorno Kalisz

32-letnia Nina Abramović w swojej karierze reprezentowała zespoły z Czarnogóry (ZRK Budućnost, RK Devetka, RK Nikšić, RK Gorica, RK Luna i RK Zeta), Słowenii (ŽRK Branik), Wysp Owczych (STIF oraz Stjornan Club), a także Grecji (AEP Panorama). W sezonie 2021/22 została wybrana najlepszą bramkarką ligi Czarnogórskiej. Od sezonu 2022/23 rozpoczęła łączenie gry z pracą trenerską jako asystentka oraz trenerka grup młodzieżowych zespołów na Wyspach Owczych. Od sezonu 2024/25 będzie reprezentowała Energa Szczypiorno Kalisz.

- Jestem podekscytowana dołączeniem do Energa Szczypiorno Kalisz. Ten transfer oznacza nowy rozdział w mojej karierze. Nie mogę się doczekać, aby moje doświadczenie przyczyniło się do sukcesu zespołu – mówi bramkarka Energa Szczypiorno Kalisz Nina Abramović - Wierzę, że dołączenie do zespołu z Kalisza sprawi, że moja kariera nabierze tempa, zapewniając mi nowe wyzwania i doświadczenia, które przyczynią się do mojego rozwoju – dodaje.

Nina w swojej karierze próbowała także swoich sił w piłce ręcznej plażowej. Podczas gry w Słowenii ukończyła studia na kierunku architektura.

Sprowadzenie nowej bramkarki do Energa Szczypiorno Kalisz jest możliwe dzięki wsparciu sponsora tytularnego Energa Grupa ORLEN.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować