Społeczne

NIK przeprowadzi kontrolę w Urzędzie Miasta w Kaliszu?

2021-03-02 13:00:00 BK

W styczniu br. posłanka Lewicy Karolina Pawliczak, skierowała wniosek do Najwyższej Izby Kontroli w sprawie kontroli wydatków na remont i wyposażenie gabinetu Prezydenta Miasta Kalisza, a także pozostałych gabinetów kierownictwa urzędu oraz Sali Recepcyjnej kaliskiego Ratusza. Jest odpowiedź ze strony prezesa Mariana Banasia.

zdjęcie ilustracyjne/www.kalisz.pl
zdjęcie ilustracyjne/www.kalisz.pl

- W nawiązaniu do przedstawionych przez Prezydenta Miasta Kalisza wydatków związanych z remontem oraz zakupem wyposażenia gabinetu prezydenckiego przekraczających wszelkie zasady oszczędnego gospodarowania środkami publicznymi, na podstawie art. 2 ust 2 Ustawy z dnia 23 grudnia 1994 r. o Najwyższej Izbie Kontroli wnoszę o przeprowadzenie szczegółowej kontroli w ramach niniejszej inwestycji, zakupów i przeprowadzenia całego postępowania ofertowego oraz wyłonienia w określonym trybie wykonawców - pisała we wniosku posłanka.

Pełna treść pisma: https://calisia.pl/poslanka-pawliczak-powiadamia-nik-ws-wydatkow-na-gabinet-prezydenta-kalisza,48819

Jaka jest odpowiedź prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia?

Mając na względzie, iż zagadnienia dotyczące funkcjonowania jednostek samorządu terytorialnego oraz wydatkowania przez te jednostki środków publicznych stanowią istotny przedmiot działalności kontrolnej NIK, informuję, że przesłany przez Panią Poseł wniosek i podniesione w nim okoliczności zostaną wzięte pod uwagę w analizach służących planowaniu działalności kontrolnej Najwyższej Izby Kontroli - pisze prezes NIK Marian Banaś.

Ponad 52 tysiące złotych kosztował remont gabinetu prezydenta obejmujący m.in. nowe tapety czy cyklinowanie i lakierowanie parkietu. Do tego doszły także koszty związane z wyposażeniem gabinetu - łącznie ponad 140 tysięcy złotych. W odpowiedzi na interpelację radnego Dariusza Grodzińskiego dowiadujemy się m.in. że lustro w ramie drewnianej o wymiarach 3,0 m x 2,56 m kosztowało 4.300,00 złotych netto, a to jeden z wielu kosztownych elementów.

https://calisia.pl/ile-kosztowal-remontu-gabinetu-prezydenta-kalisza-padaja-konkretne-kwoty-ceny-niektorych-elementow-wyposazenia-porazaja,48801

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ