Społeczne

Niezbędne urządzenia dla młodych przyrodników

2021-12-19 11:00:00 powiat.kalisz.pl

18 szkół z terenu powiatu kaliskiego, w których działają Koła Młodych Przyrodników otrzymały miernik wielofunkcyjny DT-859B.

Powiat Kaliski
Powiat Kaliski
Jest to urządzenie przeznaczone do pomiaru parametrów środowiskowych takich jak: natężenie oświetlenia, wilgotność powietrza, temperatura, natężenie dźwięku, a także prędkość i wydajność przepływu powietrza.
 
Mierniki wielofunkcyjne w szkołach wręczyli Wicestarosta Powiatu Kaliskiego Zbigniew Słodowy, Członkowie Zarządu Dorota Karpieko i Janusz Nowak, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego Artur Szymczak oraz Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Andrzej Woźniak wraz z pracownikami Wydziału.
 
Powiat Kaliski przekazał urządzenia w ramach realizacji programu kształtowania postaw ekologicznych wśród dzieci i młodzieży poprzez tworzenie Kół Młodych Przyrodników w szkołach na terenie powiatu kaliskiego.

Miernik wielofunkcyjny to urządzenie przeznaczone  do pomiaru parametrów środowiskowych takich jak: natężenie oświetlenia, wilgotność powietrza, temperatura, natężenie dźwięku, a także prędkość i wydajność przepływu powietrza. Szkoły, które otrzymały urządzenie:

GMINA BLIZANÓW

 1. Zespół Szkół w Jankowie Pierwszym
 2. Zespół Szkół w Piotrowie

GMINA CEKÓW

 1. Szkoła Podstawowa w Morawinie

GMINA GODZIESZE WIELKIE

 1. Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej
 2. Zespół Szkolno-Przedszkolny in. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
 3. Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Żydowie

GMINA KOŹMINEK

 1. Szkoła Podstawowa im. Andrzeja Mielęckiego
 2. Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa

GMINA LISKÓW

 1. Szkoła Podstawowa w Zakrzynie
 2. Szkoła Podstawowa w Strzałkowie
 3. Zespół Szkół nr 1 w Liskowie

GMINA OPATÓWEK

 1. Zespół Szkół im. St. Mikołajczyka

GMINA STAWISZYN

 1. Szkoła Podstawowa im. Wincentego Pola

GMINA SZCZYTNIKI

 1. Zespół Szkół w Iwanowicach
 2. Zespół Szkół w Szczytnikach
 3. Zespół Szkół w Radliczycach

GMINA ŻELAZKÓW

 1. Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej
 2. Zespół Szkół im. Marii Dąbrowskiej w Russowie

Jednocześnie nagrodzono uczniów, którzy wzięli udział w konkursie fotograficznym pn. „Przedsięwzięcia z terenu Powiatu Kaliskiego w zakresie ochrony środowiska (walka  ze smogiem, odpadami komunalnymi, przeciwdziałania zmianom klimatycznym, walka  z hałasem)". Byli to uczniowie z Zespołu Szkół im. Marii Dąbrowskiej w Russowie  oraz ze Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Moskurni. Uczniowie otrzymali słuchawki bezprzewodowe JBL, książkę „Klimat. To, o czym dorośli Ci nie mówią”, pendrive ekologiczny oraz gadżety promocyjne.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ