Motoryzacja

Niespokojny poranek w powiecie kaliskim. W Nowych Prażuchach zderzyły się dwie ciężąrówki

2023-01-17 11:10:17 red./KM PSP Kalisz

Groźny poranek na drogach powiatu kaliskiego. W miejscowości Nowe Prażuchy w gminie Ceków-Kolonia, na DW 470 doszło do zderzenia dwóch pojazdów ciężarowych.

Zdjęcia: mł. asp. Szymon Zimny
Zdjęcia: mł. asp. Szymon Zimny

Do zdarzenia doszło 17 stycznia około 6:00 rano.

- Kierowca samochodu ciężarowego z naczepą nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Naczepa zjechała na przeciwległy pas ruchu i uderzyła w ciężarowego mercedesa, który jechał z przeciwnego kierunku - informuje st. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Na szczęście nikomu nic się nie stało. Sprawca kolizji został ukarany mandatem wysokości 1500 zł i 10 punktami karnymi. 

Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy z JRG 1 w Kaliszu, JRG 1 Turek oraz okoliczne OSP Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy stwierdzili, że samochód ciężarowy marki Mercedes w wyniku zderzenia z samochodem marki volvo w wyniku zderzeniu przewrocił się i wpadł do przydrożnego rowu i leży na boku. Kierujący autem marki volvo wyszedł z pojazdu przed przybyciem straży, nie wymagał on udzielenia pomocy. Natomiast kierujący samochodem mercedes kierowca uskarżał się na ból lewej nogi. Przybyłe na miejsce ZRM przebadało poszkodowanego lecz nie wymagał on dalszej diagnostyki w szpitalu.

Droga wojewódzka była zamknięta w oby dwóch kierunkach na czas prowadzonych działań. W działaniach brało udział 13 strażaków z JRG 1 Kalisz oraz JRG Turek , oraz 12 strażaków OSP.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować