Niepełnosprawni na swoim - choć socjalnym

2012-12-04 07:30:00 e.

W poniedziałek 3 grudnia, oficjalnie oddano do użytku kolejne mieszkanie chronione. Lokal został wyremontowany i przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych przez pracowników Centrum Interwencji Kryzysowej w Kaliszu.

foto: e.
foto: e.
Mieszkanie jest drugim już tzw. lokalem chronionym, prowadzonym przez CIK. Budynkiem administruje kaliski MZBM: - Pierwszy tego typu lokal usytuowany jest na parterze w siedzibie placówki przy ulicy Granicznej, składa się z 6 pokoi dwuosobowych z łazienkami. Do wspólnego użytku jest kuchnia, świetlica i zaplecze socjalne - informuje nasz portal Elżbieta Marczyńska, kierownik CIK: - Niewykluczone, że to nowe mieszkanie będzie koedukacyjne, ale dla niepełnosprawnych. Na zewnątrz MZBM wyłożył nawet podjazd dla wózków inwalidzkich kostką brukową, tak na dobry początek tej współpracy - dodaje kierownik.
Nowy lokal, który znajduje się przy ulicy Częstochowskiej w Kaliszu, składa się z 5 pokoi, w tym dwóch dwuosobowych i trzech jednoosobowych. Łącznie może tam zamieszkać maksymalnie 7 osób, do dyspozycji których oddano także kuchnię, przedpokój i dwie łazienki. Pierwsi mieszkańcy wprowadzili się tu już 12 listopada. Obecnie w lokalu przebywają trzy osoby niepełnosprawne, którym od godziny 7:00 do 22:00 pomaga opiekun.
- To mieszkanie wypełnia taką lukę między Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, a Centrum Interwencji Kryzysowej i schroniskiem. Dlatego dla takiej grupy osób, osób, które chcą radzić sobie same, tylko niekoniecznie zawsze potrafią, to miejsce jest idealnym schronieniem - mówiła Eugenia Jahura, dyrektor MOPS w Kaliszu.
Poniedziałkowa uroczystość, wpisała się w obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować