Społeczne

Niemal 70 litrów krwi w 3 dni!

2021-01-26 12:30:00 Anna JASIŃSKA – PAWLIKOWSKA

Wielkopolscy terytorialsi oddali w ciągu trzech dni blisko 70 litrów krwi. W sobotę w RCKiK w Kaliszu, zameldowali się żołnierze śremskiego, 124 blp. W niedzielę z kolei, wyzwanie podjęli terytorialsi ze Skwierzyny. Na tym nie koniec, bo w poniedziałek krwiobus przyjechał do 125 blp w Lesznie.

fot. DWOT
fot. DWOT

Regionalne Stacje Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa nigdy nie odmawiają przyjęcia dodatkowych mililitrów krwi. W dobie pandemii, szczególnie przydatne jest osocze. W sobotę do kaliskiego RCKiK zawitali żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, a dokładnie 124 blp, którego stałym rejonem odpowiedzialności jest między innym Kalisz. Finalnie, w stacji zameldowało się ponad 30 żołnierzy. Do banku RCKiK popłynęło blisko 20 litrów krwi.

Jak wiadomo, krew jest na wagę złota. Szczególnie teraz, w pandemii koronawirusa, panaceum okazuje się osocze. Jako żołnierze, wspieramy nasze lokalne środowisko w walce z COVID - 19.  Z przyjemnością podzielimy się również krwią. Wśród nas jest sporo honorowych dawców krwi – tłumaczy st.chor. Grzegorz Gatkowski, ze 124 blp ze Śremu.

Dzień później – w niedzielę, „krew polała się” również w Skwierzynie. Do 151 blp zawitali medycy z gorzowskiej stacji krwiodawstwa. By podzielić się cennym płynem, do koszar stawiło się aż 70 terytorialsów. Łącznie oddali ponad 31 litrów krwi i zainicjowali akcję pt. „Cztery pory roku”. Będą oddawać krew zimą, wiosną, latem i jesienią.

Akcję oddawania krwi zakończyli w poniedziałek żołnierze ze 125 batalionu lekkiej piechoty, którzy zasilili bank w niemal 20 litrów krwi. Od początku pandemii SARS- CoV-2, żołnierze z 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej oddali prawie 460 litrów krwi.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ