Społeczne

Niedziela z jogą [Program]

2020-06-28 08:30:00 red

Jednym pomaga pozbyć się dolegliwości typowo fizycznych, innym złapać oddech i uspokoić pędzące myśli. I chociaż metryka jogi ma już 5 tysięcy lat to efekty jej działania nadal zaskakują. A będzie się można o tym przekonać w najbliższą niedzielę 28 czerwca w trakcie kaliskich obchodów Międzynarodowego Dnia Jogi.

zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl
zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl

Jego celem jest propagowanie zdrowotnych właściwości jogi, ale też filozofii, która jej towarzyszy, czyli dbania o siebie, ale też otaczający świat. Od czterech lat właśnie w czerwcu szkoły jogi na całym świecie wychodzą poza swoje mury zachęcając mieszkańców miast, w których się mieszczą do wejścia na matę. Podobnie jest w naszym mieście. Od lat Międzynarodowy Dzień Jogi organizuje ZEN YOGA & Therapy w Kaliszu, która do współudziału zaprasza nie ośrodki z całego regionu.

Będzie można spróbować swoich sił na macie a między sesjami porozmawiać o tym jak prawidłowo oddychać, o rodzajach pranayamy i jej działaniu na nasz organizm i psychikę a także o asanach oraz ich wpływie na nasz organizm. Jak zawsze dla maluch będzie malowanie twarzy i zdrowe przekąski od firmy Paula. A wszystko w sercu Parku Miejskiego przy Pagodzie.

Międzynarodowy Dzień Jogi jest bezpłatny. Wystarczy założyć wygodny strój i jeśli ma się matę – chociaż można też bez – przyjść w niedzielę do Parku Miejskiego. Patronat nad wydarzeniem objęło Miasto Kalisz.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli zakup "cegiełki"). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Od strony formalnej: każda wpłata dokonana za pośrednictwem bezpiecznego i sprawdzonego systemu PayPal łączy się z wystawieniem paragonu fiskalnego. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ