"Niedziela w Paryżu"...Koncert piosenek Édith Piaf

2019-05-04 10:00:00 MDK

19 maja w Młodzieżowym Domu Kultury w Kaliszu o godz. 19.00 odbędzie się koncert piosenek Édith Piaf i jej śpiewających przyjaciół z duetem Lucy & Tom.

Édith Piaf i gitara elektryczna – nowoczesne interpretacje piosenek Édith Piaf i jej śpiewających przyjaciół w wyjątkowych aranżacjach na głos i gitarę̨ elektryczną nadają̨ świeżego wiatru w żagle starym acz nieśmiertelnym utworom. Koncert przeplatają̨ opowieści o Édith, jej miłościach, przyjaźniach i Paryżu. Doskonały język francuski oraz wyczucie klimatu i emocji tworzą magię opowieści z minionych lat nawiązując do uniwersalności ludzkich przeżyć́ a niepokorne połączenie koronek i skórzanej kurtki wyśmienicie oddają pierwotny pazur, zadziorność́ i autentyczność́ Édith Piaf.

Koncertowi towarzyszy wystawa fotografii codziennego – niecodziennego Paryża widzianego oczami autorki – Lucy, Paryżanki z wyboru i z serca.

Lucy & Tom (Lucy & Tom – Revolucy Lucy &TommyRooster) to duet podróżujących muzyków, łączący wielobarwny głos i dźwięk gitary elektrycznej. Wykształcona mezzosopranistka zjawiskowo śpiewająca muzykę rozrywkową oraz wrażliwy i ambitny gitarzysta blues-rockowy.

W swoich muzycznych poszukiwaniach sięgają po utwory zarówno Bizeta i Ravela, jak i Dalidy, Joe Dassin’a a nawet Davida Bowie. Ich niepowtarzalny styl jest kolażem osobistych fascynacji teatrem, sztuką, kabaretem, muzyką jazzową, klasyczną, rockową i bluesową. Stąd koncerty duetu to nie tylko doskonała muzyka, ale też wyśmienite kostiumy i historie opowiadane między utworami. Lucy & Tom uwielbiają grać dla każdej publiczności. Występowali zarówno na deskach teatrów, w klubach muzycznych, jak i świetlicach wiejskich i domach kultury. Koncertowali w Polsce, Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Jesienią 2017 roku, w Polskim Radiu Koszalin, duet nagrał płytę “Édith Piaf Et SesAmis”, która ukazała się 19 grudnia 2017 roku, w 102. urodziny Édith Piaf, nakładem wytwórni VintageRecords. W marcu 2018 roku podczas X Gali Kultury Koszalińskiej Lucy & Tom otrzymali nagrodę prezydenta miasta Koszalina za osiągnięcia w dziedzinie kultury. W 2018 roku zagrali oprócz innych pięknych miejsc, w kultowym Blue Note w Poznaniu oraz legendarnej, krakowskiej Piwnicy Pod Baranami.

Bilety w cenie 30 zł w przedsprzedaży i 35 w dniu koncertu dostępne w sekretariacie Młodzieżowego Domu Kultury w Kaliszu, ul. Fabryczna 13-15.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ