Społeczne

Nie żyje mieszkaniec Kalisza. 273 nowe zakażenia w całej Polsce

2020-06-24 10:45:17 red

Resort zdrowia poinformował o 273 nowych zakażeniach w całym kraju, w tym o 18 w Wielkopolsce. Zmarło 21 osób w całej Polsce, w tym 80-letni mężczyzna, mieszkaniec Kalisza.

Główny Inspektorat Sanitarny
Główny Inspektorat Sanitarny

- Z przykrością informujemy o śmierci 21 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 80-M Kalisz, 58-K, 90-K Warszawa, 93-M, 83-K, 85-M, 84-K Radom, 88-M i 88-M Łańcut, 88-K, 68-M Łódź, 76-M Zgierz, 51-K, 74-K, 69-K i 72-M Racibórz, 79-M i 81-M Tychy, 72-K Żywiec, 98-M i 73-K Starachowice. Większość osób miała choroby współistniejące – podaje resort zdrowia.

Liczba zakażonych koronawirusem: 32 821/1 396 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). Wyzdrowiały 18 134 osoby.

- Z przykrością informujemy, na podstawie komunikatu Ministerstwa Zdrowia, że w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Ludwika Perzyny w Kaliszu z powodu Covid-19 zmarł 80-letni mężczyzna, mieszkaniec Kalisza – podaje Anna Czuchra z oddziału Mediów i Komunikacji Społecznej w Gabinecie Wojewody.

18 nowych przypadków zakażeń koronawirusem w Wielkopolsce to:

Lp. Płeć  Wiek Powiat Hospitalizowany tak/nie nazwa szpitala, pobór próby
1 KOBIETA l.  76 turecki TAK/Wojewódzki Szpital Zespolony w Koninie
2 MĘŻCZYZNA l.  81 turecki TAK/Wojewódzki Szpital Zespolony w Koninie
3 KOBIETA l.  49 ostrzeszowski NIE/Izolacja domowa
4 KOBIETA l.  52 ostrzeszowski NIE/Izolacja domowa
5 KOBIETA l.  54 ostrzeszowski NIE/Izolacja domowa
6 MĘŻCZYZNA l.  73 kępiński NIE/Izolacja domowa
7 KOBIETA l.  68 kępiński NIE/Izolacja domowa
8 KOBIETA l.  43 ostrzeszowski NIE/Izolacja domowa
9 KOBIETA l.  41 kaliski NIE/Izolacja domowa
10 MĘŻCZYZNA l.  35 kępiński NIE/Izolacja domowa
11 MĘŻCZYZNA l.  69 Poznań NIE/Izolacja domowa
12 KOBIETA l.  30 Poznań NIE/Izolacja domowa
13 MĘŻCZYZNA l.  29 Poznań NIE/Izolacja domowa
14 KOBIETA l.  34 ostrzeszowski NIE/Izolacja domowa
15 KOBIETA l.  38 kępiński TAK/Wielospecjalistyczny Szpital Miejski w Poznaniu 
16 MĘŻCZYZNA l.  42 Kalisz NIE/Izolacja domowa
17 MĘŻCZYZNA l.  37 ostrowski NIE/Izolacja domowa
18 KOBIETA l.  74 kępiński TAK/Wielospecjalistyczny Szpital Miejski w Poznaniu 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ