Społeczne

Nie żyje 14 ofiara koronawirusa w Polsce. Ministerstwo Zdrowia: „Mamy 74 nowe przypadki zakażenia”.

2020-03-25 17:50:27 red

Resort zdrowia informuje o kolejnych 74 potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Jednocześnie podaje, że w szpitalu w Skarżysku Kamiennej zmarł 80-letni mężczyzna, który cierpiał na inne choroby. Łącznie potwierdzono już ponad tysiąc zachorowań na COVID-19.

Główny Inspektorat Sanitarny
Główny Inspektorat Sanitarny

- Mamy 74 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - informuje Ministerstwo Zdrowia.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 39 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. podlaskiego i po jednej osobie z woj. zachodniopomorskiego, woj. opolskiego i małopolskiego.

- Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Skarżysku Kamiennej zmarła 14 osoba zakażona koronawirusem. To 80-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące – podaje resort zdrowia.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1031/14 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

 

Badania laboratoryjne potwierdziły dodatnie wyniki u kolejnych 2 osób z Wielkopolski. Są to:

- starsza kobieta z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. W stanie dobrym leży w poznańskim szpitalu przy ul. Szwajcarskiej. Miała kontakt z osobą zakażoną koronawirusem,

- mężczyzna w średnim wieku z powiatu poznańskiego. W stanie dobrym przebywa w domu. Wrócił z zagranicy.

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 57 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym dwie osoby zmarły.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ