Sport

Nie do śmiechu... a jednak - Dom Sąsiedzki zaprasza!

2021-10-09 14:00:00 Dom Sąsiedzki Kalisz

Wydarzenie

Wydarzenie już się odbyło.

Dom Sąsiedzki w Kaliszu zaprasza dorosłych i "dojrzałą młodzież 60+" do udziału w wyjątkowym projekcie!

Dom Sąsiedzki
Dom Sąsiedzki

Pomysł opiera się na sile śmiechu — czynności znanej wszystkim. Śmiech dodaje energii, pobudza do działania i sprawia, że świat staje się piękniejszy. W obecnych czasach — po ponad roku pandemii i okresach zamknięcia — wewnętrzna siła i optymizm są nam wszystkim potrzebne, ale niełatwo je w sobie wyzwolić.

Szczegóły i informacje o naborze: www.facebook.com/events/4383135851769059

Koordynatorką i pomysłodawczynią jest Teresa Szczepaniak, związana z Domem Sąsiedzkim.

- Bardzo zależy mi też, żeby to, co proponuję wyzwalało radość i zabawę — dorośli też jej potrzebują! - mówi Teresa.

Projekt składa się z dwóch części:

serii spotkań oraz finałowego wydarzenia (wiosną przyszłego roku), które przeznaczone będzie dla szerszej publiczności. Szczegóły finału poznacie Państwo w najbliższych tygodniach – całość powstanie przy dużym udziale uczestników spotkań.

Rozpoczynamy nabór do uczestnictwa w spotkaniach poświęconych sile śmiechu. Każde z nich będzie się składało z sesji jogi śmiechu oraz pogaduszek na różne tematy przy "Herbatce słodzonej dowcipem". Joga śmiechu polega na grupowym, wspólnym śmianiu się bez żadnego konkretnego powodu. To technika, która pozwala dorosłym na osiągnięcie ciągłego, szczerego śmiechu bez angażowania myśli. Pomaga rozładować stres, poprawić nastrój.

Podstawowym zadaniem jogi śmiechu nie jest jednak trening ciała, ale duszy — nauka bezwarunkowej nadziei, patrzenia na świat z optymizmem, dzielenia się szczęściem z innymi. Herbatka słodzona dowcipem będzie okazją do integracji uczestników, „przegadania” doświadczenia jogi śmiechu i radosnego podejścia do życia. Będziemy
wspólnie “nakręcać się” na pozytywną postawę do życia, skupiać na tym, co nas łączy (o tym, co nas dzieli słyszymy na okrągło, np. z mediów).

Spotkania będą odskocznią od myślenia utartymi ścieżkami, okazją do otwarcia się na nowe doświadczenia i ludzi.

15 października, piątek, g. 17.00 – 19.00, Dom Sąsiedzki
Sesja jogi śmiechu (30-40 minut)

Herbatka słodzona dowcipem - poczęstunek i rozmowa integrująca uczestników n/t doświadczeń śmiechu, radości, optymizmu w życiu.

25 października, poniedziałek, g. 17.00 – 19.00, Dom Sąsiedzki
Sesja jogi śmiechu (30-40 minut)

Herbatka słodzona dowcipem - edukacja finansowa poprzez grę planszową, w przerwach herbata i słodkości.

Tematy kolejnych spotkań już niebawem.

Zapisy na domsasiedzkikalisz@gmail.com, osobiście w Domu Sąsiedzkim.

Dom Sąsiedzki, ul. Podgórze 2-4, Kalisz
www.facebook.com/domsasiedzkikalisz

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ