Społeczne

Nie będzie odwiedzin w DPS w Kaliszu. "Bezpieczeństwo i zdrowie są najważniejsze"

2020-08-13 16:30:00 BK

Od poniedziałku, 17 sierpnia odwiedziny u pensjonariuszy kaliskiego Domu Pomocy Społecznej nie będą możliwe. 

zdjęcie ilustracyjne /fot. UM Kalisz
zdjęcie ilustracyjne /fot. UM Kalisz

Dyrekcja placówki podjęła taką decyzję mając na względzie zdrowie seniorów. Ograniczenie jest związane z dużą liczbą zakażeń Covid 19 w naszym regionie.

- Rodziny i bliskich pensjonariuszy prosimy o zrozumienie. Bezpieczeństwo i zdrowie są najważniejsze - mówi prezydent Krystian Kinastowski.

10 sierpnia żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej przeprowadzili badania przesiewowe na obecność koronawirusa wśród mieszkańców domów pomocy z powiatu ostrzeszowskiego. Badania potwierdziły wyniki dodatnie wśród 12 osób, w tym 10 mieszkańców z DPS w Kołchowach.

Aktualnie spośród 80 mieszkańców DPS, 5 osób przebywa w  szpitalu (3 osoby z wynikiem pozytywnym, pozostałe oczekują na wyniki badań). Od 10 sierpnia DPS objęty jest kwarantanną. 

Do 13 września br., zgodnie z poleceniem wojewody wielkopolskiego, obowiązuje zawieszenie terminowe odwiedzin i urlopowania mieszkańców domów pomocy społecznej na terenie powiatu ostrzeszowskiego. Czasowe ograniczenie działalności dotyczy domów pomocy społecznej w miejscowościach Kochłowy, Kobyla Góra i Marszałki.

Od poniedziałku, 17 sierpnia odwiedziny u pensjonariuszy kaliskiego Domu Pomocy Społecznej nie będą możliwe. 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ