Zdrowie

Nie będzie można nosić przyłbic, tylko maseczki. Trwa dyskusja w ministerstwie zdrowia

2021-02-19 16:30:00 BK

W Ministerstwie Zdrowia trwa dyskusja o nowych regulacjach dotyczących zakrywania ust i nosa. "Przyłbice - nie, maseczki - tak" komentuje minister zdrowia.

zdjęcie ilustracyjne/ Dorota Lissy
zdjęcie ilustracyjne/ Dorota Lissy

- Jest to temat, który w tej chwili analizujemy z Radą Medyczną. Pan profesor Horban razem z RM przygotował zalecenia, jakie maseczki są najefektywniejsze w ochronie przed zakażeniem. Rzeczywiście, jeśli chodzi o kwestie związane z zastępowaniem maseczek przyłbicą lub chustą, patrząc na to co się dzieje z pandemią, będziemy chcieli wycofać możliwość zastępowania maseczek surogatami, które nie spełniają kryteriów jakościowych i nie zapewniają dostatecznej ochrony - mówi Adam Niedzielski, minister zdrowia.

W przypadku maseczek nie będzie przepisów dotyczących tego jaki rodzaj maseczki możemy zakładać. Nie będzie jednak można nosić przyłbic, czy zasłaniać ust i nosa np. szalikiem.

- Będziemy rekomendowali pewien standard używania maseczek, ale nie oznacza to, że będą przepisy, które będą jednoznacznie definiowały, że tylko jeden standard jest dopuszczony. Jeżeli chodzi o kwestie regulacyjne, to tutaj będziemy wycofywali się z zapisów, które dopuszczały zastępowanie maseczek przyłbicami bądź chustą naciągniętą na twarz - wyjaśnia minister zdrowia.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ