Społeczne

Nextbike złożył wniosek o upadłość. Spółka zapewnia: "Rowery miejskie w 39 systemach w Polsce będą funkcjonowały normalnie".

2020-05-20 10:36:48 red

Firma Nextbike obsługująca Kaliski Rower Miejski złożyła wniosek o upadłość. Problemy finansowe to efekt pandemii wirusa SARS-CoV-2. Spółka zapewnia jednak, że mimo problemów rowery miejskie w 39 miastach w Polsce będą funkcjonowały normalnie.

zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne

Rower miejski w Kaliszu po kilku zmianach terminów ostatecznie wystartował 6 maja. W naszym mieście pojawiły się 283 rowery na 30 stacjach. Sezon ma potrwać do połowy listopada.

Opóźnienie to nie tylko problem dla osób korzystających, ale przede wszystkim dla spółki zarządzającej - Nextbike Polska S.A. Zarząd w związku z problemami finansowymi podjął decyzję o złożeniu wniosku o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego. Celem takiego postępowania jest umożliwienie dalszego funkcjonowania roweru miejskiego w 39 systemach w Polsce. - Zagrożenie niewypłacalnością to efekt pandemii wirusa SARS-CoV-2. Spowodowało to nagłe i niemożliwe do przewidzenia negatywne skutki finansowe dla spółki – informuje firma.

Nextbike Polska S.A., podobnie jak wiele innych firm z branży transportowej, boryka się obecnie z gwałtownym spadkiem przychodów w związku z obowiązującym do 1 kwietnia do 5 maja zakazem korzystania przez użytkowników z rowerów miejskich.

Dla naszych użytkowników nic się nie zmienia. Rowery miejskie w 39 systemach w Polsce będą funkcjonowały normalnie. Zarówno nam, jak i naszym wierzycielom oraz miastom, zależy na tym, żeby rower miejski, który stał się symbolem sukcesu, nowoczesności i ekologii, przetrwał zawirowania spowodowane pandemią i mógł dalej się rozwijać. Liczymy na wsparcie i współpracę władz miejskich tak, aby rower nie stał się pierwszą biznesową ofiarą pandemii w transporcie publicznym w Polsce – mówi Paulina Wójcicka z biura prasowego Nextbike Polska S.A.

Według zarządu spółki, przeprowadzenie postępowania restrukturyzacyjnego daje realne szanse na dojście do porozumienia z wierzycielami, w tym z bankami finansującymi spółkę oraz pozwoli na ustalenie nowych zasad spłat zobowiązań spółki.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ