Nauczyciele zamiast kwiatów, chcą wsparcia dla Piotrka

2019-06-12 08:40:00 Fundacja Klucz

Piękny gest dyrekcji i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 18 w Kaliszu. Wbrew szkolnej tradycji na zakończenie roku nie chcą kwiatków ani prezentów od uczniów. Jeśli uczniowie czy ich rodzice chcą wyrazić im wdzięczność niech to zrobią pożytecznym czynem, tak bardzo potrzebnym dla jednego z dzieciaków SP 18. Chodzi o Piotrka Żakowicza, który walczy z rakiem i zbiera pieniądze na protezę amputowanej nogi. Nauczyciele razem z Fundacją Klucz organizują akcję „ Kwiatek czy bratek? Fiołek czy stokrotka? My dziękujemy! Zrzuć się na Piotrka”.

- Kochani rodzice i uczniowie! Pod koniec roku szkolnego od wielu z Was otrzymujemy kwiaty i podziękowania. To bardzo ważny dla nas gest, który bardzo doceniamy. W tym roku mamy jednak prośbę, by zamiast na kwiaty zrzucić się na Piotrka. Nasz uczeń – Piotrek Żakowicz walczy z rakiem kości i zbiera pieniądze na rehabilitację i leczenie. Liczy się każda złotówka! W dniu zakończeniu roku szkolnego klasach i całej szkole przygotowane będą specjalne skarbonki – apeluje dyrekcja i nauczyciele SP 18 w Kaliszu.

Fundacja Klucz Stowarzyszenia Samorządny Kalisza zachęca do podobnych gestów inne szkoły, uczniów i nauczycieli, którzy znają Piotrka czy chcą go wspomóc. Piotrek dopiero wchodzi w świat dorosłych. Ma 16 lat. Zachorował na raka kości. Niestety lekarze amputowali mu nogę, ale to uratowało mu życie. Rak nie odpuszcza. Są u niego przerzuty. Ale Piotrek też odpuszczać nie zamierza i chce kupić protezę, która przywróci mu prawie pełną sprawność. Zbieramy dla niego pieniądze. Potrzeba ogromnej kwoty, bo 100 tys. zł. A koszty dalszego leczenia i dojazdy do szpitali też są bardzo wysokie. Do wczoraj wpłaciliście nieco ponad połowę potrzebnej kwoty. Dziękujemy. Pomagajmy dalej:

https://pomagam.pl/ProtezadlaPiotrka

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ