Nauczyciele idą pod Sejm. ZNP - „Odpowiedzialność za los maturzystów w strajkujących w całej Polsce liceach i technikach spada na rząd.”

2019-04-24 09:44:00 red

Trwa kolejny, 17 już dzień strajku nauczycieli. We wtorek odbyła się „Wielka Pikieta pod MEN”, gdzie nauczyciele z całej Polski w tym również z Kalisza demonstrowali swoje niezadowolenie z działań podejmowanych przez rząd. W środę nauczyciele będą pikietowali pod Sejmem.

zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl
zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl

We wtorek po „Wielkiej Pikiecie pod MEN” odbył się zebranie prezydium ZG ZNP, po którym wydano komunikat:

„Odpowiedzialność za los maturzystów w strajkujących w całej Polsce liceach i technikach spada na rząd. Decyzja o klasyfikowaniu należy do rad pedagogicznych.

Trwa akcja strajkowa!

Prezydium ZG ZNP – po przerwie – zbierze się w czwartek, 25.04 o godz. 9.00.

ZNP wyraża podziw dla tych strajkujących, którzy protestują trzeci tydzień! Jesteśmy razem!”

Podczas zarządu zdecydowano także, że przedstawiciele ZNP i FZZ nie wezmą udziału w zaplanowanym na 26 kwietnia na Stadionie Narodowym „Oświatowym okrągłym stole”.

W środę od godzin porannych nauczyciele zbierają się, aby dalej protestować tym razem przed sejmem.
Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zapowiedział, że – Rząd ma plan awaryjny ws. matur. Premier przedłoży nowelizację prawa oświatowego.

Z informacji z mediów ogólnopolskich wynika, że premier Mateusz Morawiecki przedstawi specjalną ustawę, która wprowadziłaby zmiany w zakresie kompetencji i uprawnień dyrektora i rad pedagogicznych.

Marszałek Sejmu Stanisław Karczewski poinformował, że odbędzie się dodatkowe posiedzenie Senatu w sprawie rządowego projektu zmiany prawa oświatowego.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ