Edukacja

Nauczanie hybrydowe w szkołach od 19 października. Jaka jest sytuacja w kaliskich placówkach?

2020-10-17 11:00:00 UM Kalisz

Od 19 października w kaliskich szkołach ponadpodstawowych rozpocznie się nauczanie hybrydowe. Wprowadzone zostanie ono we wszystkich miastach należących do żółtej strefy.

UM Kalisz
UM Kalisz

Nowe zasady bezpieczeństwa, które od poniedziałku będą obowiązywały w całym kraju, zostały zapowiedziane w komunikacie Prezesa Rady Ministrów z 15 października.

W kaliskich publicznych szkołach ponadpodstawowych nauczanie hybrydowe będzie organizowane przez dyrektora placówki, część klas będzie realizowała naukę w sposób stacjonarny, a pozostałe oddziały klasowe zdalnie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Informacja o tym, które klasy w pierwszej kolejności przejdą na nauczanie zdalne, a które będą realizowały naukę stacjonarnie zostanie przekazana uczniom i ich rodzicom za pośrednictwem dzienników elektronicznych.

Po tygodniu bądź dwóch, w zależności od placówki, będzie następować zmiana klas, między oddziałami realizującymi naukę stacjonarnie i online. Nauczyciele będą pracować w sposób tradycyjny – stacjonarnie, za wyjątkiem osób, które przebywają na kwarantannach.

W pierwszym okresie obowiązywania nauczania mieszanego w szkołach ponadpodstawowych dyrektorzy kaliskich placówek wprowadzą w większości nauczanie stacjonarne dla klas najstarszych.

Ustalone wcześniej okresy kwarantanny i nauczanie zdalne/hybrydowe w porozumieniu z PSSE w Kaliszu nadal będą obowiązywać.

W załączniku znajduje się zestawienie przedstawiające sytuację epidemiczną w kaliskich szkołach - stan na 16 października 2020 r., na godz. 14.00.

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ