Edukacja

Narodowe Czytanie w ZS nr 1 w Liskowie

2023-09-13 10:30:00 ZS nr 1 w Liskowie

Lekturą „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Liskowie rozpoczęli poniedziałkowe przedpołudnie, włączając się tym samym do 12. edycji Narodowego Czytania.

Foto: Anastasia Vyporkhoniuk
Foto: Anastasia Vyporkhoniuk

To pierwsze działanie w ramach programu – „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” Priorytet 3. Kierunek interwencji 3.2. Podstawowym celem przedsięwzięcia była popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej narodowej tożsamości. Zatopieni w nadniemeńską przyrodę uczestnicy czytelniczej akcji na nowo odkryli prawdziwą wartość powieści – pracę ukierunkowaną na wspólne i wzajemne dobro.

O scenerię zadbała klasa I a, nowopowstałego w Zespole Szkół nr 1 w Liskowie kierunku kształcenia – technik reklamy. Warto nadmienić, że po głośnym wspólnym czytaniu nikt nie dostał migreny ani globusa i nie trzeba było biec po krople z bobrowej esencji.

Czytali: Natalia Szewczyk, Julia Bruś, Maja Owczarek, Jakub Chrebela, Iga Bogacz, Maja Dynkowska, Paulina Wojtczak, Maciej Nowiński, Anastasia Vyporkhoniuk, Gabriela Stępniak, Oliwia Jasińska, Karolina Morkowska, Wiktoria Charkiewicz, Monika Mularczyk
i Angelika Dryjańska

Koordynatorzy: p. Monika Mularczyk – biblioteka, p. Arleta Pawlak-Jakubowska – reklama

 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować