Społeczne

Nabór kandydatów do Młodzieżowej Rady Miasta

2020-10-31 17:00:00 www.kalisz.pl

Do 20 listopada uczniowie działających w Kaliszu szkół ponadpodstawowych oraz studenci kaliskich szkół wyższych mogą zgłaszać swoje kandydatury do Młodzieżowej Rady Miasta Kalisza. Gremium to będzie miało piętnastoosobowy skład. Kadencja Rady potrwa dwa lata, licząc od pierwszego jej posiedzenia.

fot. arch. BK
fot. arch. BK

W tym roku wybory Młodzieżowej Rady Miasta Kalisza odbywać się będą inaczej niż dotychczas. Nowy statut zakłada, że kandydaci mają wypełnić i dostarczyć do Urzędu Miasta Kalisza formularz, w którym podają swoje dane, opisują dotychczasową aktywność i doświadczenie oraz przedstawiają pomysły na działalność w Młodzieżowej Radzie Miasta Kalisza.

Nadesłane zgłoszenia oceni zespół do spraw wyborów Młodzieżowej Rady Miasta Kalisza, w skład którego wchodzą Tadeusz Skarżyński - przewodniczący Rady Miasta Kalisza, wiceprezydent Grzegorz Kulawinek, radni Rady Miasta Kalisza, Ewelina Dudek - naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Kalisza oraz przedstawicielka Kaliskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

Do końca listopada zespół ten wybierze listę członków Młodzieżowej Rady Miasta Kalisza wraz z listą rezerwową.

Formularz zgłoszeniowy kandydatów do Młodzieżowej Rady Miasta Kalisza znajduje się w złączniku. Wypełniane formularze dostarczyć należy do Wydziału Edukacji UM Kalisza, I piętro, pokój Nr 109 (ze względu na ograniczenia związane z bezpośrednią obsługą interesantów konieczny jest wcześniejszy kontakt telefoniczny 62 50 49 759), do 20 listopada 2020 roku. W przypadku zgłoszeń listownych decyduje data wpływu do Urzędu Miasta Kalisza.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ