Motoryzacja

Na ul. Zamkowej powstają woonerfy [zdjęcia]

2020-09-15 12:30:00 BK

27 sierpnia rozpoczęły się roboty drogowe związane z przebudową ul. Zamkowej w ramach projektu „Kalisz – kurs na rewitalizację”. Powstają tutaj zapowiadane wcześniej woonerfy. 

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Zgodnie z programem funkcjonalno-użytkowym z 2017 roku i wymogami formalnymi, warunkującymi dofinansowanie inwestycji, projekt, zakłada utworzenie m.in. 17 miejsc postojowych w ulicy Zamkowej. Obszar zostanie uporządkowany, zyska nowe nawierzchnie oraz zieleń. Ulica i chodnik zostaną zrównane do jednego poziomu. Prawdopodobnie zmienione zostanie także oświetlenie, które pozwoli na wyeksponowanie kamienic. Ulice Zamkowa i Śródmiejska będą mieć charakter rekreacyjno-integracyjnej, ogólnodostępnej przestrzeni publicznej. Nie zabraknie elementów małej architektury.

Ulica Piskorzewska z kolei zachowa swoją obecną formę. Wymieniona zostanie jednak nawierzchnia jedni oraz poprawiona nawierzchnia chodnika. Pojawią się także donice z roślinami. Wszystko, by podwyższyć standard korzystania z niej przez użytkowników ruchu.

Prace w pierwszym etapie realizacji inwestycji prowadzone są na skrzyżowaniu ulic Grodzkiej i Zamkowej. Utrzymany zostanie ruch na ulicy Zamkowej. Nie ma jednak możliwości skrętu z Zamkowej w Grodzką.

Na ulicy Grodzkiej pomiędzy I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Asnyka a skrzyżowaniem z ulicą

Zadanie realizowane jest w ramach projektu „Kalisz – kurs na rewitalizację”. Miasto otrzymało na jego wykonanie dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.Chodyńskiego wprowadzony został ruch dwukierunkowy oraz obustronny zakaz zatrzymywania się.

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ