Społeczne

Na sortowni w Orlim Stawie odnaleziono starą fotografię! Rozpoznajecie osoby znajdujące się na niej?

2022-12-08 09:58:41 red za ZUOK "Orli Staw"/Piotr Szyszkiewicz

Znów ciekawe znalezisko! Na terenie sortowni, w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych „Orli Staw”, odnaleziono starą fotografię. - Poszukujemy osób, które rozpoznają swoich bliskich czy też znajomych, uwiecznionych na znalezionej fotografii - mówi Piotr Szyszkiewicz specjalista ds. edukacji i informacji.

fot. ZUOK Orli Staw
fot. ZUOK Orli Staw

Fotografia została znaleziona na terenie sortowni - Przedstawia ona zapewne, tak należy się domyślać, pracowników Poczty Polskiej. Stawiamy taką hipotezę na podstawie napisu, jaki zamieszczono na fotografii o treści „Pięciolecie wznowienia działalności obwód. urzędu pocztowego Kalisz 1 29. I. 1945 – 29. I. 1950” przekazuje Piotr Szyszkiewicz specjalista ds. edukacji i informacji w ZUOK Orli Staw.

Fotografia jest dobrej jakości i przedstawia liczną grupę 112 osób - Być może rozpoznacie Państwo na niej swoich krewnych, sąsiadów, przyjaciół! W związku z powyższym zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszym znaleziskiem! Poszukujemy osób, które rozpoznają swoich bliskich czy też znajomych, uwiecznionych na znalezionej fotografii. Być może również ktoś z Państwa posiada inne zdjęcia z tego wydarzenia lub z czasów funkcjonowania obwodowego urzędu pocztowego Kalisz 1 mówi Piotr Szyszkiewicz.

ZUOK prosi o kontakt osoby, które mają informacje o osobach znajdujących się na fotografii. - Wszystkie materiały udostępnione nam przez Państwa zostaną opublikowane w jednej kolekcji oraz przekazane do Muzeumtłumaczy Piotr Szyszkiewicz - Być może w ten sposób uda się przywrócić wspomnienia, a także dostarczyć nowych danych na temat przeszłości. Przeszukiwanie starych fotografii to nie tylko podróż sentymentalna, ale ciekawa historyczna praca dodaje.

DANE KONTAKTOWE : Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych „Orli Staw” Orli Staw 2, 62-834 Ceków Tel. +48 62 7635650 Fax +48 62 7635651 biuro@orlistaw.pl www.orlistaw.pl .

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować