Społeczne

Na ścieżkach rowerowych pojawią się pasy dla pieszych

2021-10-19 14:00:00 BK

Radny Artur Kijewski zwrócił uwagę na niebezpieczne sytuacje do jakich może dojść na ciągach pieszo-rowerowych. Kto ma pierwszeństwo w przypadku kiedy ścieżka rowerowa i trasa piesza przecinają się?

Podmiejska Kalisz street view
Podmiejska Kalisz street view

W Kaliszu każdego roku przybywa ścieżek rowerowych, a także rowerzystów, którzy się po nich
poruszają. Coraz częściej wspomniane ścieżki, krzyżują się lub przecinają z chodnikami i traktami dla
pieszych. Niestety nie wszyscy piesi i rowerzyści mają świadomość, kto ma pierwszeństwo. Najlepszym rozwiązaniem jest przejście dla pieszych przez ścieżkę rowerową, gdzie zgodnie z przepisami piesi mają pierwszeństwo i pozwala to uniknąć wielu niebezpiecznych sytuacji - pisze w interpelacji radny Artur Kijewski.

Radny interpeluje by w takich miejscach, gdzie jest największy ruch, wykonać brakujące nowe przejścia dla pieszych.

- Od wielu lat przy projektowaniu nowych ciągów rowerowych oraz pieszorowerowych uwzględniane są wymienione przez Pana radnego rozwiązania. Znaki P-10 sukcesywnie umieszczane są przez Zarząd Dróg Miejskich także na istniejącej sieci dróg rowerowych w miejscach, gdzie występuje uzasadniona potrzeba wprowadzenia takiego oznakowania - wyjaśnia prezydent Krystian Kinastowski. - Przeprowadzona zostanie szczegółowa analiza ciągów rowerowych na terenie Kalisza i wszędzie tam, gdzie przecinają się z ciągami pieszymi o szczególnie dużym natężeniu ruchu pieszego, a brakuje znaku P-10, będzie on wykonany. Jeżeli warunki pogodowe na to pozwolą, przedmiotowe oznakowanie zostanie zrealizowane jeszcze w bieżącym roku. W przeciwnym wypadku Zarząd Dróg Miejskich wykona oznakowanie do końca czerwca przyszłego roku, na etapie odnowy oznakowania poziomego ulic Kalisza.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ