Społeczne

Na osiedlu Asnyka pojawi się nowoczesny automat do recyklingu

2021-11-24 12:00:00 BK

Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Kalisza planuje postawić w obrębie osiedla Asnyka automat do recyklingu - Recyklomat.

street view
street view

Miasto Kalisz zaprasza do złożenia oferty w postępowaniu pn. „Automat do recyklingu - Recyklomat”. Urządzenie segregujące odpady miałoby pojawić się przy ulicy Konopnickiej, na wysokości Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Kaliszu.

Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę automatu bez zadaszenia, przyjmującego plastikowe butelki typu PET, butelki szklane i puszki aluminiowe po napojach różnych pojemności (standardowo występujących na rynku, np. 0,2 l – 3 l). Urządzenie ma posiadać system rozpoznawania opakowań po napojach według rodzaju frakcji, poprawnie rozpoznawać i przyjmować opakowania po napojach zarówno z etykietami i kodami kreskowymi, jak i bez etykiet i kodów kreskowych, a także zapewnić sortowanie do dwóch kontenerów: do jednego pojemnika szkło (zgodnie z ustawą tzw. zielony pojemnik) oraz do drugiego pojemnika PET i ALU (zgodnie z ustawą tzw. żółty pojemnik). Urządzenie winno być wyposażone w moduł zgniatający dedykowany dla frakcji PET i aluminium.

Ponadto automat będzie miał kolorowy i dotykowy wyświetlacz - ekran z funkcją wyświetlania
informacji dot. postępowania z odpadami, czujnik napełnienia dla poszczególnych pojemników. Będzie działał online i przesyłał informacje o aktualnym poziomie napełnienia odpadami.

Ofertę należy złożyć drogą elektroniczną wyłącznie na adres e-mail: zamowienia-wsrk@um.kalisz.pl
nie później niż do dnia 30 listopada 2021r. do godziny 10.00

Otwarcie ofert nastąpi w dniu 30 listopada 2021r. o godz. 10.15 w pokoju nr 34 mieszczącym się na
I piętrze budynku Ratusza, Urzędu Miasta Kalisza, Główny Rynek 20 (Wydział Gospodarki
Komunalnej i Ochrony Środowiska).

Link do ogłoszenia:

https://bip.kalisz.pl/index.php?id=1400&s=1409&file=disp_o.php&r_ogl=ZO&id_p=1802175

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ