Kultura

Muzyczny piątek w Parku Miejskim [zdjęcia]

2020-08-07 20:30:00 red.

W Parku Miejskim odbył się dziś koncert utalentowanej wokalistki i gitarzystki Pauli Pływaczyk, zorganizowany przez Ośrodek Kultury Plastycznej Wieża Ciśnień.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Pierwszy instrument pożyczała na zmianę z siostrami od kuzynki, tylko ona jednak pozostała wierna gitarze. Pasję szybko zamieniła w zawód i szereg sukcesów.

Kompozytorka, autorka tekstów, głównie w języku angielskim. Ponadto, twórczyni i pomysłodawczyni grupy wokalnej „Autokorekta”, która wykonuje zarówno jej autorskie kompozycje, jak i nowe aranżacje znanych coverów. Z pomocą Pauli Pływaczyk swój talent rozwija wielu młodych, ambitnych uczniów, z czego ich nauczycielka czerpie ogromną satysfakcję.

Obok nagród i wyróżnień, Paula może pochwalić się koncertem w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. W 2014 roku jako duet Shoe laces, wraz z Michałem Szpajdą, wydała debiutancki album „Time To Grow Up”, z jedenastoma autorskimi kompozycjami. Płyta dotarła nawet do zagranicznego radia w Manchesterze, gdzie była odtwarzana w dwóch audycjach muzycznych Paula Smitha „Through the curtain”.

Podczas późniejszej współpracy muzycznej z Mariuszem Łęckim powstały dwa klipy „home-made” do utworów Flower oraz Ice land w nowych aranżacjach, które można obejrzeć i posłuchać na kanałach społecznościowych.

Obecnie artystka na scenie gości sama, jako jednoosobowy zespół i czaruje publiczność niepowtarzalnym klimatem swojej muzyki.

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ