Kultura

Muzyczne pocztówki z Kalisza - koncert edukacyjny Filharmonii Kaliskiej [Premiera online]

2021-04-11 14:00:00 Filharmonia Kaliska/Beata Pielesiak

"Muzyczne pocztówki z Kalisza" to koncert edukacyjny online, który swoją premierę ma 11 kwietnia (niedziela) o godz. 14:00 na stronie internetowej i kanale YouTube Filharmonii Kaliskiej. Motywem przewodnim audycji jest Kalisz, związane z nim muzyczne tradycje i wybitne osobowości muzyczne.

fot. Filharmonia Kaliska
fot. Filharmonia Kaliska

W czasie audycji opowiadamy o historii hejnału kaliskiego, związkach Fryderyka Chopina z Kaliszem (a zwłaszcza Antoninem) i przybliżymy postać kompozytora Romana Statkowskiego, który pochodził z okolic Szczypiorna. "Muzyczny Kalisz" to także historia rodziny Wiłkomirskich – mówi twórca scenariusza i prowadzący koncert Piotr Łyszczorz, wiolonczelista Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej.

Podczas koncertu usłyszymy m.in. hejnały polskich miast w wykonaniu prof. dr hab. Stanisław Dziewiora – wykładowcy Akademii Muzycznej w Katowicach i pierwszego trębacza Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia – dodaje Paweł Kotla, p.o Dyrektora Naczelnego i Artystycznego Filharmonii Kaliskiej.

Wykonawcy:

prof. dr hab. Stanisław Dziewior - trąbka

Dorota Szczepaniak - fortepian

Joanna Bara - wiolonczela

oraz

Kwartet Egine w składzie:

Heghine Mkrtchyan - skrzypce I

Maria Sienkiewicz-Chrześcijanek - skrzypce II

Barbara Krawczyk - altówka

Joanna Bara – wiolonczela.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ