"Możecie być dumni, że jesteście obywatelami Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu". Studenci WPA UAM z absolutorium [zdjęcia, wideo]

2022-06-24 16:00:00 BK

Dziś wielki dzień dla studentów, którzy kończą studia licencjackie i magisterskie na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu, Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. 24 czerwca w Auli im. Prof. Jerzego Rubińskiego odbyło się Absolutorium 2021/2022. 

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

O godzinie 10:30 odbyła się uroczystość studentów WPA UAM studiów I stopnia. Uczestniczyli w niej m.in. rodzice, wykładowcy, przedstawiciele służb mundurowych, instytucji, parlamentarzystów, władz miasta oraz powiatu kaliskiego.

Studentów pożegnali prof. dr hab. Michał Banaszak, prorektor UAM oraz prof. UAM dr hab. Piotr Łuszczykiewicz, dziekan kaliskiego wydziału.

- Chciałbym się podzielić z Państwem pewną refleksją, dotyczącą upływu czasu, zastanowić się nad tymczasem, który Państwo spędziliście tutaj, a że jesteśmy w auli prof. Jerzego Rubińskiego myślę o swoim czasie. Prof. Rubiński przyjmował mnie 25 lat temu do pracy tutaj wtedy w Instytucie Pedagogiczno – Artystycznym. Chciałbym wspomnieć profesora, któremu wiele zawdzięczam. Czym były Wasze studia? Czym był Wasz czas? Jak wykorzystaliście ten czas? - mówił prof. dr hab. Michał Banaszak, prorektor UAM.

- Jesteśmy trzecim najlepszym uniwersytetem w Polsce, a sześć kierunków tego uniwersytetu to najlepiej prowadzone kierunki w Polsce. W tym filologia angielska, z którym współtworzymy nasz kierunek filologia angielska z pedagogiką, w tym pedagogika, z którą współpracujemy przy realizowaniu naszego kierunku pedagogika i w tym filologia polska, z którą współtworzymy z Instytutem Filologii Polskiej. Nasza filia jest symbiotycznie związana z UAM i dlatego może się cieszyć jego sukcesami, bo to są również nasze sukcesy – podkreślał prof. UAM dr hab. Piotr Łuszczykiewicz.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować