Sport

Mocne granie w Kaliszu

2020-09-29 18:00:00 Michał Jaśniewicz - Kaliskie Towarzystwo Tenisowe

W miniony weekend w Kaliszu został rozegrany turniej tenisowy, zaliczany do prestiżowego cyklu Tenis4U PZT Race.

Michał Jaśniewicz - Kaliskie Towarzystwo Tenisowe

Wysoka ranga imprezy oraz pula nagród zapewniły bardzo mocną obsadę, a tym samym znakomity poziom sportowy.

Tenis4U PZT Race to najważniejszy cykl imprez Polskiego Związku Tenisowego z kategorii seniorzy i amatorzy. Pula nagród całego cyklu wynosi 100 tys. zł, a w Kaliszu do podziału było blisko 20 tys. zł. Fakt ten spowodował, że do naszego miasta przyjechała nie tylko czołówka krajowa tenisistów amatorów, ale również szereg byłych zawodowców.
Ze względu na niesprzyjającą pogodę turniej przeniesiono z kortów przy ulicy Łódzkiej, do hali tenisowej Akademii Kaliskiej oraz na Korty Marsowe. Głównym organizatorem imprezy było Kaliskie Towarzystwo Tenisowe. Zmagania toczyły się przez trzy dni, w siedmiu kategoriach – czterech singlowych oraz trzech deblowych.

W najbardziej prestiżowej kategorii (35+ mężczyźni) triumfował Marek Pokrywka. 36-letni wrocławianin to wielokrotny medalista mistrzostw Polski. W 2012 roku sięgnął po tytuł w krajowym czempionacie, w grze podwójnej. W Kaliszu w meczu o tytuł pokonał Leszka Września 6:4, 6:2. Trzecie miejsce wywalczyli Paweł Lipka oraz Maciej Gacoń.
W kategorii kobiet 35+ równych sobie nie miała Agnieszka Orlikowska, która w całym turnieju nie straciła seta, a w meczu finałowym pewnie pokonała Agnieszkę Michalczyk. Na trzecich pozycja uplasowały się Monika Jaworska i reprezentantka Kaliskiego Towarzystwa Tenisowego – Anna Szczerek.

W Kaliszu rozegrano jeszcze dwie inne kategorie singlowe mężczyzn. W 55+ triumfował Jarosław Dembek, ogrywając w finale Dariusza Gąbka; zaś w 65+ bezkonkurencyjny okazał się Paweł Wojtyczka (po finale z Marianem Dylewskim).

Emocji nie brakowało także w turniejach deblowych. W kategorii 35+ mężczyzn triumfowali faworyci gospodarzy – Maciej Duda oraz wiceprezydent miasta Kalisza Grzegorz Kulawinek. Warto przypomnieć, że duet ten w tym roku sięgnął po tytuł mistrzów Polski (także w kategorii 35+). W meczu finałowym pokonali innych reprezentantów KTT – Roberta Klibra i Piotra Szczerka.

W gronie kobiet (35+) po tytuł pewnie sięgnęły Agnieszka Orlikowska i Monika Jaworska. Drugie miejsce wywalczyły Agnieszka Michalczyk i Agnieszka Sochacka, zaś trzecie Ewa Pawlak oraz Ania Szczerek. Natomiast w kategorii deblowej 50+ mężczyzn triumfowali Jerzy Ignaczak i Paweł Wojtyczka, którzy w emocjonującym finale wygrali z Dariuszem Gąbką i Janem Papierzem 6:4, 4:6, 10-5.

Kolejny turniej z cyklu Tenis4U PZT Race odbędzie się w Toruniu, w dniach 16-18 października.