Sport

Mocne granie w Kaliszu

2020-09-29 18:00:00 Michał Jaśniewicz - Kaliskie Towarzystwo Tenisowe

W miniony weekend w Kaliszu został rozegrany turniej tenisowy, zaliczany do prestiżowego cyklu Tenis4U PZT Race.

Michał Jaśniewicz - Kaliskie Towarzystwo Tenisowe
Michał Jaśniewicz - Kaliskie Towarzystwo Tenisowe

Wysoka ranga imprezy oraz pula nagród zapewniły bardzo mocną obsadę, a tym samym znakomity poziom sportowy.

Tenis4U PZT Race to najważniejszy cykl imprez Polskiego Związku Tenisowego z kategorii seniorzy i amatorzy. Pula nagród całego cyklu wynosi 100 tys. zł, a w Kaliszu do podziału było blisko 20 tys. zł. Fakt ten spowodował, że do naszego miasta przyjechała nie tylko czołówka krajowa tenisistów amatorów, ale również szereg byłych zawodowców.
Ze względu na niesprzyjającą pogodę turniej przeniesiono z kortów przy ulicy Łódzkiej, do hali tenisowej Akademii Kaliskiej oraz na Korty Marsowe. Głównym organizatorem imprezy było Kaliskie Towarzystwo Tenisowe. Zmagania toczyły się przez trzy dni, w siedmiu kategoriach – czterech singlowych oraz trzech deblowych.

W najbardziej prestiżowej kategorii (35+ mężczyźni) triumfował Marek Pokrywka. 36-letni wrocławianin to wielokrotny medalista mistrzostw Polski. W 2012 roku sięgnął po tytuł w krajowym czempionacie, w grze podwójnej. W Kaliszu w meczu o tytuł pokonał Leszka Września 6:4, 6:2. Trzecie miejsce wywalczyli Paweł Lipka oraz Maciej Gacoń.
W kategorii kobiet 35+ równych sobie nie miała Agnieszka Orlikowska, która w całym turnieju nie straciła seta, a w meczu finałowym pewnie pokonała Agnieszkę Michalczyk. Na trzecich pozycja uplasowały się Monika Jaworska i reprezentantka Kaliskiego Towarzystwa Tenisowego – Anna Szczerek.

W Kaliszu rozegrano jeszcze dwie inne kategorie singlowe mężczyzn. W 55+ triumfował Jarosław Dembek, ogrywając w finale Dariusza Gąbka; zaś w 65+ bezkonkurencyjny okazał się Paweł Wojtyczka (po finale z Marianem Dylewskim).

Emocji nie brakowało także w turniejach deblowych. W kategorii 35+ mężczyzn triumfowali faworyci gospodarzy – Maciej Duda oraz wiceprezydent miasta Kalisza Grzegorz Kulawinek. Warto przypomnieć, że duet ten w tym roku sięgnął po tytuł mistrzów Polski (także w kategorii 35+). W meczu finałowym pokonali innych reprezentantów KTT – Roberta Klibra i Piotra Szczerka.

W gronie kobiet (35+) po tytuł pewnie sięgnęły Agnieszka Orlikowska i Monika Jaworska. Drugie miejsce wywalczyły Agnieszka Michalczyk i Agnieszka Sochacka, zaś trzecie Ewa Pawlak oraz Ania Szczerek. Natomiast w kategorii deblowej 50+ mężczyzn triumfowali Jerzy Ignaczak i Paweł Wojtyczka, którzy w emocjonującym finale wygrali z Dariuszem Gąbką i Janem Papierzem 6:4, 4:6, 10-5.

Kolejny turniej z cyklu Tenis4U PZT Race odbędzie się w Toruniu, w dniach 16-18 października.

Zwycięzcy turnieju Tenis4U PZT Race (kat. singlowe):

Kobiety 35+
Agnieszka Orlikowska
Agnieszka Michalczyk
Monika Jaworska
Anna Mocna-Szczerek
Mężczyźni 35+
Marek Pokrywka
Leszek Wrzesień
Paweł Lipka
Maciej Gacoń

Mężczyźni 55+
Jarosław Dembek
Dariusz Gąbka
Ireneusz Maciocha
Grzegorz Wasilewicz
Mężczyźni 65+
Paweł Wojtyczka
Marian Dylewski
Ryszard Robaszkiewicz
Zygmunt Kopczyński

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ