Młodzi kaliszanie robili tricki i poznawali zasady bezpieczeństwa w skateparku [zdjęcia]

2020-06-21 19:00:00 BK

Kaliski skatepark pełny był dzisiaj młodych sportowców na hulajnogach, rowerach i deskorolkach a to za sprawą wydarzenia "Jazda! Z kaskiem" zorganizowanego przez Miasto Kalisz i Stowarzyszenie Kask jest cool.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Od samego południa na kaliszan czekały pokazy ewolucji w wykonaniu zawodowych skejterów i panele dyskusyjne. Uczestnicy poznali historię i budowę deskorolki, BMX'a, hulajnogi a także skateparku. Przede wszystkim dowiedzieli się jak korzystać zarówno ze sprzętów jak i takich obiektów bezpiecznie. Każdy panel był okazją do wygrania kasku, który jest niezbędny podczas uprawiania sportów. 

Spotkanie poprowadziła grupa Techramps, która zajmuje się budową i wyposażaniem skateparków w profesjonalny sprzęt. Jej przedstawiciele - Tomasz Kłos, Jakub Pawlikowski, Bartosz Polak, Gabriel Rozwadowski – pokazali na czym polega bezpieczna jazda wyczynowa.

- Kask jest cool, a bezpieczeństwo w czasie uprawiania sportu najważniejsze. Dzisiaj w skateparku - wspólnie ze Stowarzyszenie Kask Jest Cool - przekonujemy o tym dzieci i młodzież. Frekwencja znakomita, a ewolucje na wyczynowych hulajnogach, deskorolkach i rowerach imponujące! Cieszę się, że nasza akcja zyskała uznanie minister sportu Danuty Dmowskiej-Andrzejuk, Marleny Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej oraz władz wojewódzkich. Niech Kalisz stanie się pozytywnym przykładem dla innych! - informuje prezydent Krystian Kinastowski.

Młodych sportowców odwiedziła dziś obecna w Kaliszu Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Organizatorami imprezy byli: Urząd Miasta Kalisza, firma Techramps oraz stowarzyszenie Kask jest cool.

Kaliskie stowarzyszenie Kask jest cool powstało niedawno, z inicjatywy znajomych rodziców Dominika, który zginął tragicznie wskutek uderzenia podczas upadku w trakcie jazdy na rowerze.

Członkowie stowarzyszenia aktywnie zabiegają o zmianę przepisów polskiego prawa i wprowadzenie ustawowego nakazu noszenia kasku podczas jazdy rowerem i hulajnogą przez dzieci i młodzież do 18. roku życia. Honorowym przedstawicielem stowarzyszenia został prezydent Krystian Kinastowski.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ