Młodzi kaliszanie robili tricki i poznawali zasady bezpieczeństwa w skateparku [zdjęcia]

2020-06-21 19:00:00 BK

Kaliski skatepark pełny był dzisiaj młodych sportowców na hulajnogach, rowerach i deskorolkach a to za sprawą wydarzenia "Jazda! Z kaskiem" zorganizowanego przez Miasto Kalisz i Stowarzyszenie Kask jest cool.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Od samego południa na kaliszan czekały pokazy ewolucji w wykonaniu zawodowych skejterów i panele dyskusyjne. Uczestnicy poznali historię i budowę deskorolki, BMX'a, hulajnogi a także skateparku. Przede wszystkim dowiedzieli się jak korzystać zarówno ze sprzętów jak i takich obiektów bezpiecznie. Każdy panel był okazją do wygrania kasku, który jest niezbędny podczas uprawiania sportów. 

Spotkanie poprowadziła grupa Techramps, która zajmuje się budową i wyposażaniem skateparków w profesjonalny sprzęt. Jej przedstawiciele - Tomasz Kłos, Jakub Pawlikowski, Bartosz Polak, Gabriel Rozwadowski – pokazali na czym polega bezpieczna jazda wyczynowa.

- Kask jest cool, a bezpieczeństwo w czasie uprawiania sportu najważniejsze. Dzisiaj w skateparku - wspólnie ze Stowarzyszenie Kask Jest Cool - przekonujemy o tym dzieci i młodzież. Frekwencja znakomita, a ewolucje na wyczynowych hulajnogach, deskorolkach i rowerach imponujące! Cieszę się, że nasza akcja zyskała uznanie minister sportu Danuty Dmowskiej-Andrzejuk, Marleny Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej oraz władz wojewódzkich. Niech Kalisz stanie się pozytywnym przykładem dla innych! - informuje prezydent Krystian Kinastowski.

Młodych sportowców odwiedziła dziś obecna w Kaliszu Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Organizatorami imprezy byli: Urząd Miasta Kalisza, firma Techramps oraz stowarzyszenie Kask jest cool.

Kaliskie stowarzyszenie Kask jest cool powstało niedawno, z inicjatywy znajomych rodziców Dominika, który zginął tragicznie wskutek uderzenia podczas upadku w trakcie jazdy na rowerze.

Członkowie stowarzyszenia aktywnie zabiegają o zmianę przepisów polskiego prawa i wprowadzenie ustawowego nakazu noszenia kasku podczas jazdy rowerem i hulajnogą przez dzieci i młodzież do 18. roku życia. Honorowym przedstawicielem stowarzyszenia został prezydent Krystian Kinastowski.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ