Kultura

Młodzi artyści stworzyli obrazy na podstawie twórczości Marii Konopnickiej. Finał konkursu w Książnicy Pedagogicznej [zdjęcia, wideo]

2022-05-18 16:00:00 BK

18 maja w siedzibie Książnicy Pedagogicznej im. Alfonsa Parczewskiego w Kaliszu odbyła się uroczystość podsumowania i wręczenia nagród laureatom oraz wyróżnionym w międzyprzedszkolnym konkursie plastycznym „Świat przyrody w twórczości Marii Konopnickiej”. Zmagania młodych twórców wpisały się w obchodzoną w kraju 180. rocznicę urodzin pisarki.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

W konkursie wzięły udział dzieci z 29 przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z Kalisza i okolic. Zmagania odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych: 4-5 i 6-7 lat. Łącznie do organizatora, Niepublicznego Przedszkola im. Marii Konopnickiej w Kaliszu, wpłynęło 80 prac. Zwycięzcami zostali kolejno Alicja Kapuściok z Oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów oraz Oliwier Galant z Publicznego Przedszkola im. Krasnala Hałabały. 

18 maja w siedzibie Książnicy Pedagogicznej im. Alfonsa Parczewskiego w Kaliszu odbyła się uroczystość podsumowania i wręczenia nagród laureatom oraz wyróżnionym w międzyprzedszkolnym konkursie.

- Wszystkim dzieciom bardzo dziękuję za udział w konkursie, za Waszą pracę i zaangażowanie, nauczycielom dziękuję za pomoc a rodzicom za wsparcie - mówiła Jolanta Nowosielska, dyrektor Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu, która rozpoczęła uroczystość. 

W uroczystości uczestniczyli m.in. Ewelina Dudek, Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Kalisza, Grażyna Dziedziak, Naczelnik Wydziału Kultury, Sztuki Sportu i Turystyki, Wioletta Słupianek, dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Kaliszu, Danuta Iwona Grzanka, przedstawiciel Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu, Róża Pomiecińska, przedstawiciel Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu, dyrektorzy szkół i przedszkoli, nauczyciele, rodzice oraz laureaci. 

Wydarzenie uświetnił kolaż literacki stworzony z wierszy i piosenek Marii Konopnickiej i wykonany przez młodych artystów.

 

Organizatorem międzyprzedszkolnego konkursu plastycznego pod Honorowym Patronatem Krystiana Kinastowskiego Prezydenta Miasta Kalisza „Świat przyrody w twórczości Marii Konopnickiej” jest Niepubliczne Przedszkole im. Marii Konopnickiej w Kaliszu.

Oceny prac konkursowych dokonało jury w składzie:

  • Elżbieta Szczerek – Organ Prowadzący Niepubliczne Przedszkole im. Marii Konopnickiej w Kaliszu

  • Róża Pomiecińska - Przedstawiciel Książnicy Pedagogicznej

  • Ewa Ratajczyk – Nauczyciel rysunku i malarstwa w Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Kulisiewicza

  • Beata Prus – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 im. Marii Konopnickiej w Kaliszu;

  • Elżbieta Stadtmuller Prezes Stowarzyszenia im. Haliny Sutarzewicz

  • Danuta Iwona Grzanka – Przedstawiciel ODN w Kaliszu

Po przeprowadzeniu analizy prac wyłoniono laureatów w 2 kategoriach:

Kategoria I 4-5 lat


I miejsce Alicja Kapuściok 5 lat, Oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej
im. Polskich Noblistów w Skalmierzycach, Nauczyciel Prowadzący: Lucyna Pawlicka

II miejsce – Michalina Wyrzykowska 5 lat, Publiczne Przedszkole Nr 1,
Nauczyciel Prowadzący: Ewelina Gruszczyńska

III miejsce - Hubert Jezierski 5 lat, Oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Skalmierzycach, Nauczyciel Prowadzący: Lucyna Pawlicka


Wyróżnienia:

Marcelina Stasiak 5 lat, Niepubliczne Przedszkole im. Misia Uszatka,
Nauczyciel Prowadzący: Monika Wojciechowska

Liliana Okoniewska 5 lat, Publiczne Przedszkole Nr 1 ,
Nauczyciel Prowadzący: Ewelina Gruszczyńska

Alicja Żyżniewska 5 lat, Publiczne Przedszkole Nr 18,
Nauczyciel Prowadzący: Kamila Sobczyk

Ada Jeżyk 5 lat, Publiczne Przedszkole Nr 9,
Nauczyciel Prowadzący: Agnieszka Bilich

Adam Bocheński 4 lata, Przedszkole Niepubliczne „Szczęśliwa Trzynastka”
Nauczyciel Prowadzący: Marzena Piotrowska

Liliana Osińska 5 lat, Niepubliczne Przedszkole „Calineczka”
Nauczyciel Prowadzący: Magdalena Białożyk


Nagroda specjalna Dyrektora Niepublicznego Przedszkola
im. Marii Konopnickiej:

Milena Kubica 5 lat, Oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Skalmierzycach, Nauczyciel Prowadzący: Lucyna PawlickaKategoria II 6-7 lat

I miejsce- Oliwier Galant 6 lat, Publiczne Przedszkole im. Krasnala Hałabały Nauczyciel Prowadzący: Anna Kubasik

II miejsce- Marta Zakharova 6 lat, Niepubliczne Przedszkole „Szczęśliwa Trzynastka” Nauczyciel prowadzący: Paulina Gaszyńska

III miejsce- Lena Juszczak 7 lat, Publiczne Przedszkole „Wesoły Smyk” w Opatówku Nauczyciel prowadzący: Monika TomaszewskaWyróżnienia:

Lena Bujewska 6 lat, Publiczne Przedszkole Nr 30 im. Krasnala Hałabały
Nauczyciel Prowadzący: Anna Kubasik

Wiktoria Janczak 6 lat, Publiczne Przedszkole Samorządowe w Goliszewie
Nauczyciel Prowadzący: Anna Kuś

Marcelina Trojanowska 7 lat, Przedszkole Integracyjne Sióstr Felicjanek
Nauczyciel Prowadzący: Marta Jakubowska

Pola Wojtkowiak 6 lat, Publiczne Przedszkole Nr 28 „Bajka”,
Nauczyciel Prowadzący: Violetta Woźniak

Olimpia Szymańska 7 lat, Rafał Kujawski 7 lat, Niepubliczne Przedszkole „Pluszaki” z oddziałami specjalnymi, Nauczyciel Prowadzący: Grażyna Wieczorek

Wiktoria Jarych 6 lat, Niepubliczne Przedszkole „Niezapominajka”
Nauczyciel Prowadzący: Maria Adamska


Nagroda specjalna Dyrektora Niepublicznego Przedszkola
im. Marii Konopnickiej:

Michał Zakrocki 6 lat, Publiczne Przedszkole Nr 27 „Radość”
Nauczyciel Prowadzący: Marzena Gorzałka

Lena Bujewska, Publiczne Przedszkole nr 30 im. Krasnala Hałabały w Kaliszu Nauczyciel prowadzący: Anna Kubasik

Ada Jeżyk, Publiczne Przedszkole nr 9,  Nauczyciel prowadzący: Agnieszka Bilich,

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować