Mistrzowskie zmagania Koła PZW WSK Kalisz [zdjęcia]

2019-09-09 16:00:00 red. za PZW WSK Kalisz

II Feederowe Mistrzostwa Koła za nami. Tym razem po raz pierwszy zawody przyjęły formułę „open”. Nad wodą spotkało się ponad 60 zawodników.

Weekendowe zmagania po raz pierwszy przyjęły formułę „open”, dlatego też przyjęto dwie klasyfikacje: ogólną – z gośćmi z poza koła oraz Mistrzostwa Feederowe Koła PZW przy WSK Kalisz. Nad wodą spotkało się ponad 60 zawodników, którzy nie mieli tego dnia łatwego zadania, gdyż ryba niechętnie pobierała pokarm. Zawody otworzył v-ce prezes Przemysław Górka, który powitał zebranych. Sędzią głównym zawodów był Sławomir Ast. Pomagali mu sędziowie: Zbyszek Górka, Mirosław Musielak, Zbigniew Trębaczkiewicz. Rywalizacja trwała 4 godziny, a teren podzielono na dwa sektory.

Feederowym Mistrzem Koła 2019 został Grzegorz Lenczewski z wynikiem 2280 pkt. (sektor A), wicemistrzem został Radosław Janaszczyk – 665 pkt. (sektor B), trzeci na pudle stanął Jerzy Pytliński – 1510 pkt. (sektor A).

Dla zwycięzców przygotowano Puchary i upominki. Dodatkowy Puchar ufundowano dla najlepszego zawodnika spoza Koła – został nim Marian Olejnik z koła Kalisz Miasto z wynikiem 395 pkt. Przy okazji tak licznego zgromadzenia uczestników zawodów wręczono uroczyście odznaczenia. Medal za zasługi w rozwoju wędkarstwa otrzymał Zbigniew Trębaczkiewicz, a brązową odznakę PZW Piotr Fichowski.

Na zakończenie dla wszystkich uczestników przygotowano posiłek oraz napoje.