Sport

Mistrzostwa w boskie w Wałbrzychu. Zawodnicy KS Prosna Kalisz z medalami

2021-11-26 14:00:00 KS Prosna Kalisz

Tegoroczne mistrzostwa kraju w boksie odbyły się w Wałbrzychu, w dniach 14-22 listopada. W imprezie tej nie mogło zabraknąć przedstawicieli Klubu Sportowego Prosna Kalisz, którzy wrócili z dwoma medalami.

KS Prosna Kalisz
KS Prosna Kalisz
W kategorii do 50 kg startowała Nicola Kaczmarek i stanęła na podium. W półfinale pięściarka uporała się z Martą Mulewską z Wisły Kraków, zaś w walce o złoto zmierzyła się z Kingą Mięgoć (Imperium Boxing Wałbrzych). Górą była zawodniczka gospodarzy imprezy, która odniosła jednogłośne zwycięstwo, ale to nie znaczy, że walka była jednostronna.
 
Z brązowym medalem z Wałbrzycha wrócił Mateusz Pawlak. W kategorii wagowej do 51 kg uległ on w półfinale aktualnemu mistrzowi Polski Jakubowi Słomińskiego z Wdy Świecie, dla którego był to już szósty złoty medal w gronie seniorów.
 
W wadze do 66 kg w wałbrzyskich mistrzostwach wystartowała Weronika Walczak, która w walce o awans do strefy medalowej uległa późniejszej mistrzyni Polski Wiktorii Tereszczak (Ring Bielsko-Biała).
 
Wyjazd na mistrzostwa był możliwy dzięki wsparciu i dofinansowaniu przez Miasto Kalisz. 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ