Mistrzostwa w boskie w Wałbrzychu. Zawodnicy KS Prosna Kalisz z medalami

2021-11-26 14:00:00 KS Prosna Kalisz

Tegoroczne mistrzostwa kraju w boksie odbyły się w Wałbrzychu, w dniach 14-22 listopada. W imprezie tej nie mogło zabraknąć przedstawicieli Klubu Sportowego Prosna Kalisz, którzy wrócili z dwoma medalami.

KS Prosna Kalisz
W kategorii do 50 kg startowała Nicola Kaczmarek i stanęła na podium. W półfinale pięściarka uporała się z Martą Mulewską z Wisły Kraków, zaś w walce o złoto zmierzyła się z Kingą Mięgoć (Imperium Boxing Wałbrzych). Górą była zawodniczka gospodarzy imprezy, która odniosła jednogłośne zwycięstwo, ale to nie znaczy, że walka była jednostronna.

Z brązowym medalem z Wałbrzycha wrócił Mateusz Pawlak. W kategorii wagowej do 51 kg uległ on w półfinale aktualnemu mistrzowi Polski Jakubowi Słomińskiego z Wdy Świecie, dla którego był to już szósty złoty medal w gronie seniorów.

W wadze do 66 kg w wałbrzyskich mistrzostwach wystartowała Weronika Walczak, która w walce o awans do strefy medalowej uległa późniejszej mistrzyni Polski Wiktorii Tereszczak (Ring Bielsko-Biała).

Wyjazd na mistrzostwa był możliwy dzięki wsparciu i dofinansowaniu przez Miasto Kalisz.