Mistrzostwa Polski w Futsalu dziewcząt

2012-01-15 14:47:34 Redakcja Calisia.pl

Z ramienia PZPN stowarzyszenie"SPORT DLA WSZYSTKICH" z organizował 1-wsze mistrzostwa Polski w futsalu.Po raz pierwszy w naszym regionie okazała się strzałem w 10-tke.Organizatorzy spisali się na medal podobnie i podopieczne Dariusza Smolarka.Impreza odbyła się dzięki sponsorom a najhojniejszym okazał się internetowy sklep zoologiczny dzięki któremu mogliśmy zakupić wspaniałe nagrody .W Kaliszu jest niby zainteresowanie piłką nożną jak czytamy w gazetach ale gdy dochodzi do detali można liczyć na sponsorów.

Wspaniałe widowisko sportowe kilka spotkań na wysokim poziomie i na koniec historyczny medal kaliskiej drużyny , tak wyglądały Mistrzostwa Polski futsalu dziewcząt.
Znakomicie w grupie A grały kaliskie zawodniczki, które pokonały 2-0 UKS Watra Gidle, 1-0 Solniki Małe, 3-0 UKS 10 Bielawa oraz 2-0 UMKS Zgierz. W grupie B bezapelacyjnie pierwsze miejsce i awans do finału zdobyły piłkarki Sztormu Gdynia wygrywając wszystkie cztery mecze.
Bardzo dobrze spisała się druga drużyna KKS-u ( 2000r)w pierwszym swoim meczu bezbramkowo zremisowała Pionierem Tychy, w drugim pojedynku przegrała z Sztormem Gdynia 1-3 , następnie 3-0 UKS Wołów a w ostatnim meczu decydującym o grę o brązowy medal, kaliszanki 3-1 pokonały UMKS Ostrovia Ostrówek.
W meczu o brązowy medal drużyna KKS Włókniarz 1925 Kalisz II z LZS Solniki Małe miały kilka sytuacji do zdobycia bramki, ale bramka rywalek w tym meczu była zaczarowana.
W serii rzutów karny lepsze okazały się zawodniczki z województwa dolnego śląska zdobywając brązowy medal mistrzostw.
W wielkim finale spotkały się dwie najlepsze drużyny , kaliszanki zmierzyły się Sztormem Gdynia, po dwóch minutach młode KKs-iaczki powinny prowadzić , ale dwukrotnie Aleksandra Witczak trafiła w słupek, chwilę później zawodniczki z Pomorza zdobyły bramkę a minutę później zdobyły drugą bramkę. W 5 minucie Anna Zając z uderzeniem z dystansu zdobyła bramkę kontaktową, kolejne minuty ataki podopiecznych Dariusza Smolarka, ale znakomicie w bramce sprawowała się golkiper Sztormu. Ostatnie dwie minuty to wspaniały popis zespołu z Pomorza, które trzykrotnie jeszcze pokonały bramkarza KKS-u Wiktorię Sicińską.
- Dziewczęta zagrały bardzo dobry turniej, w finale zabrakło szczęścia i trochę sił. Jestem bardzo dumny drużyny, która rozegrała wspaniałe zawody. Ciężka praca przez ostatni rok dała nam vice mistrzostwo Polski- stwierdził trener Dariusz Smolarek
Ponadto najlepszą zawodniczką turnieju została zawodniczka KKS-u Anna Zając.