Mistrzostwa Polski Masters ponownie w Kaliszu! Przyjadą zawodnicy z całej Polski

2019-04-23 18:00:00 BK

Kolejne wielkie sportowe wydarzenie zapowiada się w stolicy szczypiorniaka. Już 7 czerwca ruszą kolejne Mistrzostwa Polski Masters! Przyjadą setki zawodników oldbojów z całej Polski, by przez 2 dni rywalizować m.in. na parkiecie Hali Arena!

Od lewej: Jarosław Łuczak Prezes Zarządu KPR Szczypiorno Kalisz, Stanisław Kubiak ze Stowarzyszenia  KPR Szczypiorno, Jakub Kubisiak/ fot. Błażej Krawczyk
Od lewej: Jarosław Łuczak Prezes Zarządu KPR Szczypiorno Kalisz, Stanisław Kubiak ze Stowarzyszenia KPR Szczypiorno, Jakub Kubisiak/ fot. Błażej Krawczyk

W ub.r. w ramach MP Masters w Kaliszu zagrały 42 drużyny na 4 halach sportowych. Statystyki związane z turniejem robią wrażenie: Wręczono 12 pucharów 190 medali i 30 statuetek z podziękowaniami dla drużyn, rozdano też około 1000 koszulek promujących turniej. Imponująca była liczba zawodników: 575 osób oraz składy drużyn dziecięcych. Rozegrano ponad sto meczów.

Już w tym roku, w dniach 7-9 czerwca turniej ponownie zostanie rozegrany w Kaliszu!

- Do Areny przyjedzie 49 drużyn z całej Polski, tj. około 800 zawodników. Mecze rozgrywane będą przez 3 dni na 5 halach sportowych. Jest to największy turniej w Polsce, a być może w Europie – mówił Jarosław Łuczak Prezes Zarządu KPR Szczypiorno Kalisz. “Sponsorem strategicznym został polski gigant : PGNiG.”

Przyjadą drużyny z Warszawy, Krakowa, Elbląga czy Opola. - Turniej ten gromadzi wszystkich sympatyków piłki ręcznej z całej Polski. My, byli zawodnicy, obecnie spotykamy się jako weterani, którzy mają już po 40 i 50 lat i więcej. Będzie zorganizowana kursokonferencja w Hotelu Kristoff, gdzie spotka się ponad 900 osób – mówił Stanisław Kubiak ze Stowarzyszenia KPR Szczypiorno. - Od lat bawimy się w piłkę ręczną od kiedy przestaliśmy grać w klubach. W tej chwili jest to nie lada wysiłek, ale mimo kontuzji o bólu, jeszcze ciągnie nas na parkiet, chcemy grać i spotykać się.

Oficjalne otwarcie turnieju nastąpi w piątek, 7 czerwca na Głównym Rynku. Zainauguruje go przemarsz ulicami Kalisza w kierunku teatru, dla uczczenia poległych w Powstaniu Wielkopolskim, w setną rocznicę tych ważnych wydarzeń.

I tym razem nie zabraknie atrakcji dla kibiców, również tych najmłodszych!

- Atrakcją będzie na pewno jarmark, na którym swoje stoiska zaprezentują sponsorzy wydarzenia. Kolejną atrakcją będzie muzeum szczypiorniaka na Arenie. Eksponaty związane z historią szczypiorniaka dostarczy Edward Prus ze Stowarzyszeniem Szczypiorniak – mówił Jarosław Łuczak.

Młodzi kibice wezmą udział w konkursach, podczas których będzie można zdobyć karnety na rozgrywki PGNIG Superligi, karnety do Aquaparku czy koszulki okolicznościowe. Najmłodszych sportowców zobaczymy również na parkiecie. Zespoły z Gołuchowa, Ostrowa Wlkp, Kalisz oraz Nowych Skalmierzyc zmierzą się w turnieju młodzieżowym 9 czerwca.

Nie bez powodu turniej ten jest rozgrywany właśnie w Kaliszu – stolicy szczypiorniaka. - Naszym celem jest to aby cała Polska dowiedziała się o tym i utrwaliła sobie, że tu narodził się szczypiorniak – mówił Jarosław Łuczak.

MP Masters 2019 mają również wydźwięk charytatywny. Odbędzie się licytacja koszulek zawodników i piłek, z których środki zostaną przeznaczone na leczenie Piotra Żakowicza i Kariny Zachary. - Koszulka z numerem 1 i 300 trafią na licytacje. Osoby, które wspieramy do Piotr Żakowicz i Karina Zachara – mówił Jakub Kubisiak.

Tak było w 2018 roku: www.calisia.pl/articles/wielki-final-mistrzostw-polski-masters-w-kaliszu-relacja-z-hali-arena-wideo-duzo-zdjec-wyniki

www.calisia.pl/articles/najwiekszy-turniej-pilki-recznej-w-kaliszu-za-nami-masters-to-wielki-sukces

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ