Społeczne

Ministerstwo Zdrowia rekomenduje „odmrożenie” wesel

2020-05-23 14:00:00 red

Dobra wiadomość dla wszystkich planujących w najbliższym czasie uroczystość weselną. Ministerstwo Zdrowia rekomenduje rządowi "odmrożenie" w kolejnym etapie wesel do 50 uczestników.

zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl
zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl

- W związku z tym, że sytuacja epidemielogiczna jest pozytywna i w naszej ocenie się poprawia mamy oczekiwaną wiadomość. Ministerstwo Zdrowia w ramach kolejnego etapu odmrażania gospodarki zarekomenduje zgodę na organizację wesel do 50 uczestników – przekazał na konferencji prasowej Janusz Cieszyński, wiceminister zdrowia.

Limit uczestników nie wlicza oczywiście obsługi wesela, jednak – Dokładne wytyczne dotyczące reżimu sanitarnego (bo trzeba mieć na uwadze fakt, że te wesela będą się różniły od tego co znaliśmy do tej pory) opracuje Główny Inspektor Sanitarny – poinformował wiceminister i dodał, że resort rozwoju odbył spotkania z przedstawicielami branży weselnej tak aby przygotować porozumienie, które zapewni bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom tego typu imprez.

Ostateczne decyzje w tej sprawie podejmie jednak cała Rada Ministrów. Szczegóły najpewniej w przyszłym tygodniu przedstawi premier Mateusz Morawiecki.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ