Społeczne

Miliony na drogi dojazdowe do pól

2019-07-19 09:30:00 red. za UMWW

Ponad 10 milionów zł wsparcia z budżetu Samorządu Województwa Wielkopolskiego zostało skierowanych na budowę i modernizację dróg dojazdowych do pól. Dodatkowe pieniądze trafią do 105 gmin w Wielkopolsce.

fot. Ilustracyjne BK
fot. Ilustracyjne BK

Po raz kolejny Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach poprawy jakości i stanu gruntów rolnych skierował dodatkowe środki finansowe do lokalnych samorządów na budowę, modernizację i naprawę dróg dojazdowych do pól.

W powiecie kaliskim wsparcie finansowe otrzyma 10 gmin - Blizanów, Opatówek, Stawiszyn, Mycielin, Ceków-Kolonia, Żelazków, Godziesze Wielkie, Brzeziny, Koźminek oraz Lisków. Łączną kwota pomocy na ten cel wynosi 10 248 000 zł, natomiast pojedyncza gmina otrzyma wsparcie w wysokości 97,6 tyś zł. W bieżącym roku dotację na zrealizowanie zadania modernizacji dróg dojazdowych do pól otrzymało 105 wielkopolskich gmin, które wnioskowało o taką pomoc.

- Rozbudowa oraz inwestycje w drogi jest niezwykle ważna dla całej okolicy, do której pomoc trafia. Podniesione zostaje bezpieczeństwo użytkowników, a wielu mieszkańców i rolników może bez trudu dotrzeć do oddalonych od głównych tras komunikacyjnych miejsc i pól, gdzie często deszczowa aura oraz nieustabilizowane podłoże drogi utrudniały poruszanie się – mówi Krzysztof Grabowski Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego. - Rolnicy unowocześniając swojego gospodarstwa, korzystają z coraz większego sprzętu, do którego przemieszczania się wiele lokalnych dróg oraz dojazdów do działek nie jest przystosowanych. Stąd potrzeba rozbudowy i adaptacji dróg do aktualnych potrzeb rolników i mieszkańców – dodaje Wicemarszałek

Prowadzone inwestycje w tym obszarze polegają najczęściej na wyłożeniu asfaltu na istniejącej drodze, ustabilizowaniu utwardzonej wcześniej nawierzchni przez jej odwodnienie, a także budowie nowych zjazdów do pól.

Wsparcie finansowe wyznaczone na ten cel przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego pochodzi z programu ochrony, rekultywacji i poprawy jakości gruntów rolnych, którego jednym z zadań jest modernizacja dróg dojazdowych do pól.

 

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ