Społeczne

Milion zł dotacji dla kaliskiego szpitala na leczenie chorób serca

2020-11-20 11:00:00 red. za Szpital Kalisz

Kaliski szpital pozyskał 1 mln zł z Ministerstwa Zdrowia z programu Polkard na zakup RTG z ramieniem C oraz aparatu USG do badań echokardiograficznych.

zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl
zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl
Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Perzyny w Kaliszu przystąpił do konkursu w ramach programu profilaktycznego - "Program profilaktyki i leczenia chorób układu sercowo-naczyniowego" i otrzymał ministerialne dofinansowanie w wysokości miliona złotych. Umożliwi to zakup aparatu RTG z ramieniem C oraz specjalistycznej aparatury USG. - Umożliwi on udzielanie świadczeń w zakresie chirurgii naczyniowej i leczenia chorych z zaburzeniami rytmu serca w roku 2020. Doposażenie w aparat USG z możliwością echokardiografii umożliwi diagnozowanie i leczenie chorób układu krążenia w roku 2020 - mówi Olga Michalska-Sałata, zastępca dyrektora do spraw lecznictwa w kaliskiej placówce.
 
Aparat RTG kosztował 826 tys. zł, z dofinansowaniem 750 tys. zł. Całkowity koszt aparatu USG to 340 tys. zł, z dofinansowaniem 250 tys. zł ze środków ministerialnych. Łączna kwota dofinansowania wyniosła milion zł. Szpital ze środków własnych wyłożył 160 tys. zł.
 
- Celem zadania jest umożliwienie dostępu do najnowszych osiągnieć technologicznych w zakresie diagnostyki i leczenia chorób układu serca i naczyń. Zakup aparatu RTG pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa chorych i poprawy wczesnych oraz odległych operacji. Umożliwi zastosowanie nowoczesnych technologii medycznych w leczeniu pacjentów - mówi Olga Michalska-Sałata, zastępca dyrektora do spraw lecznictwa w kaliskiej placówce.
 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ