Kultura

Miejska Biblioteka Publiczna w Kaliszu zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie Mistrz Promocji Czytelnictwa 2020!

2021-04-01 15:30:00 red. za MBP Kalisz

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich ogłosiło w br. XIII edycję konkursu Mistrz Promocji Czytelnictwa. Celem konkursu jest popularyzacja działań bibliotek na rzecz upowszechniania czytelnictwa. W tej edycji konkursu szczególnie wysoko oceniana była internetowa oferta bibliotek dla użytkowników.

MBP Kalisz
MBP Kalisz

W roku 2020 epidemia koronawirusa SARS-Cov-2 ograniczyła działalność stacjonarną bibliotek. Pomimo to, biblioteki wykazały się kreatywnością organizując imprezy dla czytelników dostępne w Internecie, z wykorzystaniem platform i aplikacji internetowych, serwisów społecznościowych.

Przyznanie w tym roku większej niż zazwyczaj liczbie bibliotek wyróżnień jest wyrazem uznania członków jury dla roli tych bibliotek w upowszechnianiu czytelnictwa w tym szczególnym czasie.

Biblioteki i Bibliotekarze stanęli przed nowymi wyzwaniami, dostosowując się do okoliczności i podejmując różnorodne działania, tak, aby zaspokoić oczekiwania i potrzeby czytelników / użytkowników w każdym wieku. Bibliotekarze sprostali tym oczekiwaniom. Działania podejmowane przez biblioteki w tym trudnym okresie cechowała różnorodność, innowacyjność rozwiązań, kreatywność, ogromny zasięg  oraz szerokie spektrum form zaoferowanych użytkownikom - czytamy na stronie Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu zdobyła wyróżnienie w konkursie. Pierwszą nagrodę 

Jury konkursu Mistrz Promocji Czytelnictwa 2020 w składzie:

Bożena Chlebicka-Abramiwcz (przewodnicząca)
Barbara Budyńska
Sylwia Błaszczyk
Joanna Chapska
Małgorzata Jezierska
Joanna Potęga
Elżbieta Stefańczyk

przyznało nagrody i wyróżnienia za dokonania na rzecz upowszechnienia czytelnictwa w roku 2020 następującym bibliotekom:

I nagroda     -  Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu
II nagroda    -  Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu
III nagroda   -  Biblioteka szkolna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pliszczynie

Wyróżnienia:

Biblioteka Szkolna, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Suchym Lesie
Gminna Biblioteka Publiczna w Starych Kobiałkach
Krośnieńska Biblioteka Publiczna
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku
Książnica Beskidzka
Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Fusieckiego w Zabrzu
Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi Stacja Kultura
Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu
Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Majkowskiego w Wejherowie
Miejska Biblioteka Publiczna  im. Adama Asnyka w Kaliszu

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ