Kultura

Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny w V LO

2021-12-15 14:30:00 V LO

14 grudnia w V Liceum Ogólnokształcącym im. Jana III Sobieskiego w Kaliszu odbył się XIV Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny.

V LO Kalisz
V LO Kalisz
Na konkurs zgłoszenia przesłało 36 uczniów z 9 szkół. Najlepsi spośród szkół podstawowych okazali się:
 
I miejsce - Michał Pietrzyk, Szkoła Podstawowa Sióstr Nazaretanek
II miejsce - Maria Tańczyn, Szkoła Podstawowa nr 9 im. 25 Dywizji Piechoty Ziemi Kaliskiej w Kaliszu
III miejsce - Wiktoria Sztajman, Szkoła Podstawowa nr 9 im. 25 Dywizji Piechoty Ziemi Kaliskiej w Kaliszu
 
Ze szkół ponadpodstawowych najlepiej napisali:
I miejsce - Paulina Sobocińska, II LO im. T. Kościuszki
II miejsce - Maria Świadkowska, III LO im. M. Kopernika
III miejsce - Kacper Kurczewski - Zespół Szkół Ekonomicznych
 
Nagrodzeni uczniowie otrzymali nagrody książkowe.
 
Prace konkursowe poprawiała komisja w składzie: mgr Ewa Jankowska, mgr Paulina Marciniak, mgr Agnieszka Skowrońska i mgr Małgorzata Tomczak.
 
Konkurs przygotowały: P. Marciniak i M. Tomczak

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ