Międzynarodowe zwycięstwo w Ricany!

2019-05-20 20:00:00 KTS Kalisz

18 maja zawodnicy klubu szachowego KTS Kalisz zostali zaproszeni do miasta Ricany na czwarty memoriał Frantiska Rihy. Ricany to miasto położone 20 kilometrów od stolicy Czech – Pragi, gdzie prężnie działa lokalny Klub sachistu Ricany 1925. Młodzi szachiści tego klubu to medaliści mistrzostw Czech oraz reprezentanci kraju na Mistrzostwach Europy i Świata (między innymi Jachym Nemec w 2019 roku będzie grał w Mistrzostwach Świata do lat 12 – w Chinach).

fot. KTS Kalisz
fot. KTS Kalisz

W memoriale im. Rihy bardzo dobrze zagrali wszyscy reprezentanci KTS Kalisz. Z wynikiem 8/9 w turnieju zwyciężył Maciej Sroczyński (7 wygranych i dwa remisy). Drugi miejsce mistrz FIDE Tomas Vojta (Spartak Vlasim), który zwyciężał w memoriale Rihy w poprzednich latach. Na 7 miejscu zakończył zawody Jędrzej Adamczewski (6,5 pkt /9). Wysoko byli też kaliscy juniorzy Paweł Jędraszek 18 miejsce (6/9), Michał Grzegorski 20 miejsce (5,5/9). W zawodach udział wzięło 100 zawodników z Czech, Polski i Niemiec. Grano systemem OPEN juniorzy i seniorzy rywalizowali w jednej grupie z podziałem na kategorie wiekowe.

Klub szachowy KTS Kalisz bardzo dziękuję za organizacje i ciepłe przyjęcie naszych zawodników. W szczególności słowa uznania dla Prezesa Klubu Jaroslava Rihy oraz Miroslava Voracka, którzy cały czas dbali, abyśmy się czuli dobrze podczas zawodów. Turniej był bardzo wyczerpujący, graliśmy jednego dnia aż 9 rund 20 minutowych. Niedzielne przedpołudnie wykorzystaliśmy na zwiedzanie pięknej stolicy Czech – Pragi.

Warto też wspomnieć, że wyjazd był możliwy dzięki współpracy miast Opatówek oraz Ricany, które są miastami partnerskimi.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ