Sport

Międzynarodowe Mistrzostwa Lekkoatletyczne Osób Niepełnosprawnych [zdjęcia]

2019-11-21 18:00:00 BK

21 listopada na hali lekkoatletycznej OSRiR w Kaliszu odbyły się XV Międzynarodowe Halowe Mistrzostwa Kalisza
Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce. Kilkudziesięciu zawodników z Polski i zagranicy zmierzyło się m.in. w wyścigach na wózkach, koszykówce, sztafecie i skoku w dal.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

O godzinie 9:00 odbyło się uroczyste rozpoczęcie zawodów. Mistrzostwa w hali Ośrodka Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji otworzył wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.

- Przypadł mi w udziale zaszczyt otwarcia Międzynarodowych Halowych Mistrzostw Kalisza Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce. To wydarzenie znakomicie integruje osoby z rozmaitymi niepełnosprawnościami, które mają szansę zmierzyć się ze swoimi słabościami i w duchu sportowej rywalizacji współzawodniczyć w dyscyplinach lekkoatletycznych. Życzę Państwu powodzenia i satysfakcji z osiągniętych wyników - powiedział Grzegorz Kulawinek, wiceprezydent Kalisza.

Następnie uczestnicy rywalizowali w konkurencjach 60 m kobiet i 60 m mężczyzn, wyścigu wózków kobiet i mężczyzn i sztafecie 4x60. Później był rzut piłką lekarską kobiet i mężczyzn, skok w dal i wzwyż, rzut piłką do kosza i tor sprawnościowy. Gościnnie w zawodach wzięła udział również drużyna z Charkowa (Ukraina).

Sportowe zmagania zakończyło odczytanie wyników i wręczenie nagród.

Projekt współfinansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
b
ędących w dyspozycji Urzędu Miasta Kalisza.

Organizatorami wydarzenia byli: Klub Sportowy Osób Niepełnosprawnych „BASTION” przy Fundacji „Miłosierdzie”, Fundacja Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie” w Kaliszu, Ośrodek Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji
w Kaliszu oraz Warsztat Terapii Zaj
ęciowej w Kaliszu.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli zakup "cegiełki"). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Od strony formalnej: każda wpłata dokonana za pośrednictwem bezpiecznego i sprawdzonego systemu PayPal łączy się z wystawieniem paragonu fiskalnego. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ