Sport

Międzynarodowe Mistrzostwa Lekkoatletyczne Osób Niepełnosprawnych [zdjęcia]

2019-11-21 18:00:00 BK

21 listopada na hali lekkoatletycznej OSRiR w Kaliszu odbyły się XV Międzynarodowe Halowe Mistrzostwa Kalisza
Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce. Kilkudziesięciu zawodników z Polski i zagranicy zmierzyło się m.in. w wyścigach na wózkach, koszykówce, sztafecie i skoku w dal.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

O godzinie 9:00 odbyło się uroczyste rozpoczęcie zawodów. Mistrzostwa w hali Ośrodka Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji otworzył wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.

- Przypadł mi w udziale zaszczyt otwarcia Międzynarodowych Halowych Mistrzostw Kalisza Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce. To wydarzenie znakomicie integruje osoby z rozmaitymi niepełnosprawnościami, które mają szansę zmierzyć się ze swoimi słabościami i w duchu sportowej rywalizacji współzawodniczyć w dyscyplinach lekkoatletycznych. Życzę Państwu powodzenia i satysfakcji z osiągniętych wyników - powiedział Grzegorz Kulawinek, wiceprezydent Kalisza.

Następnie uczestnicy rywalizowali w konkurencjach 60 m kobiet i 60 m mężczyzn, wyścigu wózków kobiet i mężczyzn i sztafecie 4x60. Później był rzut piłką lekarską kobiet i mężczyzn, skok w dal i wzwyż, rzut piłką do kosza i tor sprawnościowy. Gościnnie w zawodach wzięła udział również drużyna z Charkowa (Ukraina).

Sportowe zmagania zakończyło odczytanie wyników i wręczenie nagród.

Projekt współfinansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
b
ędących w dyspozycji Urzędu Miasta Kalisza.

Organizatorami wydarzenia byli: Klub Sportowy Osób Niepełnosprawnych „BASTION” przy Fundacji „Miłosierdzie”, Fundacja Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie” w Kaliszu, Ośrodek Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji
w Kaliszu oraz Warsztat Terapii Zaj
ęciowej w Kaliszu.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ