Społeczne

Michał Kraszkiewicz złożył ślubowanie i oficjalnie został nowym wójtem gminy Żelazków

2022-07-29 13:00:00 red

Podczas XL Sesji Rady Gminy Żelazków przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej wręczyła zaświadczenie o wyborze na stanowisko Wójta Gminy Michałowi Kraszkiewiczowi. Nowy włodarz w obecności radnych złożył ślubowanie.

fot. fb/Urząd Gminy Żelazków
fot. fb/Urząd Gminy Żelazków

10 lipca mieszkańcy gminy Żelazków zdecydowali w pierwszej turze przedterminowych wyborów o tym, że 24 lipca w ostatecznym głosowaniu o fotel wójta będą ubiegali się Michał Kraszkiewicz oraz Adam Jakubowski. 

Na Michała Kraszkiewicza w drugiej turze zagłosowało 1949 mieszkańców gminy Żelazków, natomiast na Adama Jakubowskiego 1355.

Liczba wyborców uprawnionych do głosowania w drugiej turze przedterminowych wyborów na wójta gminy Żelazków wynosiła 7 586. Komisje wydały łącznie 3341 kart do głosowania, co oznacza, że frekwencja wyniosła 44,04 proc. Po przeliczeniu kart okazało się, że 3304 głosy zostały oddane prawidłowo.

Podczas Sesji Rady Gminy Żelazków Michał Kraszkiewicz otrzymał zaświadczenie o wyborze Wójta Gminy Żelazków oraz złożył ślubowanie.

Michał Kraszkiewicz ma 37-lat od urodzenia jest mieszkańcem gminy Żelazków. Jest pracownikiem Starostwa Powiatowego w Kaliszu oraz pełni funkcję Pełnomocnika Starosty Kaliskiego w Aglomeracji Kalisko – Ostrowskiej. Od blisko 20 lat związany z samorządem. Wraz z ojcem prowadził gospodarstwo rolne. Jest absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz III Liceum Ogólnokształcącego w Kaliszu.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować