Motoryzacja

Miasto zamieni starego diesla na elektryka

2019-12-01 08:30:00 red

Samochody elektryczne to już nie przyszłość a teraźniejszość. Powoli ta rzeczywistość wkracza także do Kalisza. Urząd Miasta prowadzi przetarg na nowy pojazd dostawczy właśnie o napędzie elektrycznym. Do konkursu stanęły dwie firmy. „Elektryk” ma zastąpić starego diesla już w 2020 roku.

fot. unsplash.com
fot. unsplash.com

15 listopada w Biuletynie Informacji Publicznej zamieszczono ogłoszenie o zamówieniu na zakup samochodu elektrycznego dostawczego dla potrzeb Urzędu Miasta Kalisza - Samochód będzie służył do zabezpieczenia potrzeb transportowych Urzędu Miasta – mówi Ewelina Fabiańczyk-Kustosz naczelnik Wydziału Administracyjno-Gospodarczego - Prezydent postanowił, że w tym roku zostanie zakupione auto elektryczne dostawcze. Ma spełniać funkcję transportową - przewożenia materiałów – dodaje.

Miasto ma kilka obiektów, a trzy najważniejsze mieszczą się w ścisłym centrum Kalisza. Zakup samochodu elektrycznego podyktowany jest też ustawą o elektromobilności i paliwach alternatywnych - W tej chwili trwa przetarg. Mamy złożone dwie oferty. Komisja jest w trakcie badania tych ofert i mamy nadzieję, że nastąpi wyłonienie wykonawcy – mówi Ewelina Fabiańczyk-Kustosz.

Przetarg na samochód elektryczny to dla kaliskiego urzędu nowość – Nawet dilerzy samochodowi podchodzą do niego ostrożnie. Wszyscy musimy nauczyć się funkcjonować jakby na nowo. Ten przetarg był dla nas trudny, ponieważ kryteria były bardzo wąskie i tych pojazdów na rynku jest mało – mówi naczelnik Wydziału Administracyjno-Gospodarczego.

Samochód elektryczny to także punkty ładowania – Tego typu samochody wiążą się z tym do nas otacza. Nie wszędzie mamy możliwość naładowania samochodu w tzw. szybkich stacjach ładownia, dlatego nasz pojazd będzie miał dwie możliwości ładowania – dodaje naczelnik.

Nowy elektryk zastąpi samochód napędzany silnikiem diesla z 1999 roku.

26 listopada otwarto oferty, wkrótce ma zapaść decyzja co do zakupy pojazdu.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ