Społeczne

Miasto stara się o dofinansowanie na zagospodarowanie wód opadowych

2020-08-11 15:30:00 BK

Blisko 9 milionów złotych dofinansowania zamierza pozyskać Miasto z Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Kwota ta – 85% wartości inwestycji - zostanie wydana na przebudowę rowu RC-1 i budowę zbiornika wodnego, które pozwolą nam zatrzymać i zagospodarować wody opadowe z odcinka drogi krajowej nr 25. 

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Prezydent Miasta Kalisza apeluje do radnych o upoważnienie do złożenia wniosku o dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 oraz przyjęcia do realizacji przedsięwzięcia pn. "Przebudowa rowu RC-1 oraz budowa zbiornika wodnego w celu przystosowania do odbioru wód opadowych z odcinka drogi krajowej nr 25 w Kaliszu".

Składamy wniosek do Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. To bardzo ważna inwestycja w rejonie powstających tam hal produkcyjnych. Chcemy umożliwić inwestowanie na tym terenie i zapewnić odbiór wody deszczowej, nie tylko z drogi 25, ale także z dachów projektowanych budynków. To zadanie dosyć kosztowne, także dofinansowanie jest dla nas ważne. Abyśmy taki wniosek złożyli potrzebuję upoważnienia rady - mówi Krystian Kinastowski.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił konkurs zamknięty projektów w ramach działania 2.1. Adaptacja do zmian klimatu wraz z zabezpieczeniem i zwiększeniem odporności na klęski żywiołowe, w szczególności katastrofy naturalne oraz monitoring środowiska, typ projektu 2.1.5 Systemy gospodarowania wodami opadowymi na terenach miejskich.

Wstępny zakres rzeczowy projektu obejmuje m.in. przebudowę dolnego odcinka - rów otwarty, budowę zbiornika (stawu) ścieków deszczowych służącego regulacji strumienia wód opadowych oraz przebudowę górnego odcinka rowu - zastąpienie rowu otwartego rurociągiem zamkniętym - kolektorem z rur.

Dofinansowanie stanowi maksymalnie 85 % wartości inwestycji. Wyniki konkursu mają być znane w grudniu.

Upoważnienie prezydenta do złożenia wniosku aplikacyjnego będzie jednym z punktów obrad XXVII Nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta Kalisza, która odbędzie się 12 sierpnia o godz. 14.00.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ